Prognoza pogody na tydzień [21-27 października]. Czeka nas niewielkie ochłodzenie

Prognoza pogody na tydzień 21-27 października. W najbliższych dniach pogoda przyniesie nam raz słoneczne i ciepłe, a raz pochmurne i deszczowe dni. We wtorek, środę i weekend spodziewany jest spadek temperatury.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz pogoda w tym tygodniu będzie bardzo zmienna. Raz zapowiadane są ciepłe i słoneczne dni, później prognozowane jest ochłodzenie i deszcz. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

Pogoda na poniedziałek i wtorek. We wtorek niewielkie ochłodzenie

Początek tygodnia zapowiada się najcieplej w województwach lubelskim i małopolskim gdzie będzie nawet 23 stopni. Równie ciepło bo 22-21 stopni będzie w Rzeszowie, Kielcach, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Opolu. W pozostałych regionach 18-20 stopni. W poniedziałek czeka nas dużo rozpogodzeń, niewielkie zachmurzenie pojawi się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. We wtorek obserwowany będzie niewielki spadek temperatury oraz wzrost zachmurzenia. Najniższą temperaturę w ciągu dnia, 14-15 stopni, pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach od 16 do 19 stopni. Najwięcej chmur przewidywanych jest na zachodzie i południu kraju. Dodatkowo w Szczecinie i Wrocławiu mogą pojawić się lokalne opady deszczu.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Więcej zachmurzeń i deszczu

W środę temperatura utrzyma się na poziomie maksymalnie 13 stopni na północy i 16 stopni na południu. W całym kraju zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Silniejsze porywy wiatru prognozowane są tylko dla wybrzeża. W czwartek będzie równie słonecznie, z tym jednak że zapowiadane są wyższe temperatury. W Gdańsku będzie około 15 stopni, w Białymstoku, Bydgoszczy i Szczecinie ma być 16 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa małopolskiego i podkarpackiego, gdzie przewidywanych jest 20 stopni. W piątek w większości kraju zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia jedynie w województwach dolnośląskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Deszcz pojawi się z kolei w Lublinie i Bydgoszczy. Tego dnia temperatura maksymalna osiągnie wartości od 15 do 20 stopni.

Pogoda na weekend. Deszczowy koniec tygodnia

W sobotę będzie zdecydowanie chłodniej zwłaszcza na Mazurach oraz Podlasiu, gdzie zapowiadanych jest maksymalnie 9 stopni. W pozostałych regionach termometry pokażą 13-17 stopni. Rozpogodzenia przewidywane są jedynie w południowej i południowo-wschodniej Polsce. Deszczowy front pojawi się z kolei w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W niedzielę zachmurzenie duże i deszcz prognozowany jest już w całym kraju. Temperatura maksymalna zapowiadana na ten dzień to 11-16 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.