Jaki chce "przyjacielskiej rozmowy" o kandydacie na premiera. Gowin: Nie znajdzie do niej partnera

Wicepremier Jarosław Gowin zareagował na niedawny wywiad europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego, w którym Jaki stwierdził, że należy podjąć "przyjacielską rozmowę" na temat kandydata na premiera. - Obawiam się, że Patryk Jaki nie znajdzie partnera do tej dyskusji - stwierdził Gowin.
Zobacz wideo

Europoseł Solidarnej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" został zapytany o to, czy Mateusz Morawiecki powinien zostać premierem. Jaki odpowiedział, że "wśród dobrze współpracujących i szanujących się koalicjantów, którym zależy nie na personaliach, ale wartościach i Polsce, zawsze jest czas na przyjacielską rozmowę".

- Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński – osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy. Jak pokazał wynik wyborczy, przed nami – mówiąc oględnie – nie najłatwiejszy czas i dlatego dla dobra sprawy musimy podejmować przemyślane i optymalne decyzje

- powiedział europoseł.

Jarosław Gowin: Patryk Jaki nie znajdzie partnera do tej dyskusji

Słowa Patryka Jakiego skomentował w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Zasugerował, że takiej "przyjacielskiej rozmowy" jednak nie będzie.

– Pan poseł Jaki, którego cenię i uważam za jednego z najzdolniejszych polityków młodego pokolenia, proponuje dyskusję w obrębie obozu rządowego na temat tego, kto powinien być przyszłym premierem. Obawiam się, że nie znajdzie partnera do tej dyskusji

- stwierdził.

Więcej o: