Wielkopolska. Policja zakończyła obławę. "Drwal z Kaplina" zatrzymany

Jest finał policyjnej obławy za Jackiem D., byłym drwalem z Kaplina. Mężczyzna przez kilka tygodni ukrywał się w Puszczy Noteckiej, ścigano go w związku z podejrzeniami o podpalenie domu, w którym znajdowali się ludzie.
Zobacz wideo

60-letni Jacek D. był poszukiwany w związku z podejrzeniem, że to on w nocy z niedzieli na poniedziałek (22-23 września) podpalił dom w Kaplinie (woj. wielkopolskie). Według nieoficjalnych doniesień, do podpalenia obrał dom, w którym znajdowały się spokrewnione z nim osoby.

Pojawiły się podejrzenia, że w związku z tym, iż mężczyzna pracował w przeszłości jako drwal, mógł ukryć się w Puszczy Noteckiej. Dlatego też w ramach policyjnej obławy przeczesywano las. W czwartek 17 października rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że udało się odnaleźć "drwala z Kaplina", czyli Jacka D.

Kaplin. Finał policyjnej obławy. Jacek D. odnaleziony

Okazało się, że zgodnie z przewidywaniami, mężczyzna ukrywał się przez prawie miesiąc w Puszczy Noteckiej. Portal miedzychod.naszemiasto.pl opisuje, że Jacka D. odnaleziono w okolicy Jeziora Piaskowego. Serwis wskazuje:

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że nie mieszkał u nikogo, nie przebywał w żadnych pustostanach jak podejrzewała policja, a po prostu ukrywał się w Puszczy Noteckiej śpiąc pod folią. Nie wiadomo też czym się żywił i jak funkcjonował .

Więcej o: