Krzysztof Gawkowski: Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ten o małżeństwach homoseksualnych

Krzysztof Gawkowski, jeden z niezaprzysiężonych jeszcze posłów Lewicy, zapowiedział, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie jednym z pierwszych, jakie złoży jego partia. Polityk powiedział, że ma się to stać na pierwszym albo drugim posiedzeniu Sejmu.
Zobacz wideo

Krzysztof Gawkowski był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Prowadzący program Robert Mazurek pytał go m.in. o projekt ustawy o związkach partnerskich. Polityk Lewicy powiedział, że będzie to jeden z pierwszych projektów, jakie złoży koalicja SLD, Wiosny i Razem. Na pytanie, czy projekt ten będzie zakładał, że pary homoseksualne będą mogły adoptować dzieci, Gawkowski powiedział, że nie.

- Będzie zakładał przede wszystkim to, żeby ludzie w Polsce mogli zawrzeć związek małżeński i żeby mogli razem żyć - powiedział Gawkowski.

Krzysztof Gawkowski: Dopóki Lewica nie ma większości, nie uda się przeforsować ustawy o związkach partnerskich

Reprezentant Lewicy powiedział, że złożony przez jego formację projekt będzie projektem ustawy o związkach partnerskich i małżeństwach, bo "ten status w Polsce dziś jest nieuregulowany". Poseł nowej kadencji zaznaczył jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego, że Lewica nie przeforsuje tego pomysłu.

- Pyta mnie pan redaktor, jakie ustawy złożymy. A to jest zdecydowanie inne, czy uda nam się je przeforsować. Przecież ja zdaję sobie sprawę. Nie jestem może tutaj nowy, ale wiem jedno - na pewno w parlamencie trzeba mieć większość. Dopóki Lewica nie ma jej, nie uda się. Ale uda się w przyszłości - powiedział - powiedział Krzysztof Gawkowski. 

Więcej o: