Sprawa śmierci Piotra Pawłowskiego. Prokuratura postawi zarzuty lekarzowi

Jerzy M. ma usłyszeć zarzuty w sprawie śmierci Piotra Pawłowskiego. Informacje te w rozmowie z PAP potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Zobacz wideo

Agnieszka Zabłocka-Konopka potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Jerzy M. usłyszy zarzuty w sprawie śmierci Piotra Pawłowskiego. Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie zarzuty mają być postawione lekarzowi z zespołu ratownictwa medycznego: - Początkowo miał to być jeden zarzut, ale w toku postępowania zgromadzony materiał dowodowy pozwolił również postawić drugi zarzut sfałszowania dokumentacji. Lekarz wpisywał do karty czynności medycznych rzeczy wzajemnie się wykluczające - poinformowała rzeczniczka warszawskiej prokuratury.

Prokuratura postawi lekarzowi Jerzemu M. zarzuty w sprawie śmierci Piotra Pawłowskiego

Piotr Pawłowski był prezesem Fundacji Integracja, która zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych. 3 października ub. r. stracił przytomność, a jego rodzina wezwała na miejsce zdarzenia pogotowie. Następnie mężczyzna został karetką przetransportowany do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Tam mimo otrzymania kategorii czerwonej (najbardziej pilnej) musiał przez kilkanaście minut czekać na pomoc. 

Mężczyzna zmarł 8 października 2018 roku. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Pawłowskiego był obustronny obrzęk mózgu spowodowany niedotlenieniem. Żona mężczyzny, wykwalifikowana pielęgniarka, oskarżyła o śmierć swojego męża ratowników i lekarzy. Według kobiety akcja ratownicza w domu i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym prowadzona była nieprofesjonalnie. Dopiero po 80 minutach od przyjazdu karetki mężczyzna miał zostać zaintubowany.

Piotr Pawłowski w wieku 16 lat skoczył do wody "na główkę", w wyniku czego złamał kręgosłup i został sparaliżowany. Przez ponad 20 lat działał na rzecz wyrównania szans dla osób z niepełnosprawnościami w ramach prowadzonej przez siebie Fundacji Integracja. Piotr Pawłowski stworzył m.in. program "Polska bez barier", "Lider dostępności" oraz był pomysłodawcą kampanii społecznych takich jak "Nie chcę być strażakiem", "Płytka wyobraźnia to kalectwo" oraz "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?". Mężczyzna uhonorowany został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Rzecznika Praw Dziecka czy Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej o:
Komentarze (27)
Sprawa śmierci Piotra Pawłowskiego. Prokuratura postawi zarzuty lekarzowi
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 20 razy 20

  Czekał 15 minut, bo lekarz miał w tym czasie 4 równie potrzebujących pacjentów. Mnie wyznaczyli wizytę w neurologa na maj 2022 rok. I to jest skandal. PiS-owska służba zdrowia.

 • nalesniku

  Oceniono 19 razy 19

  To i tak dobrze że przyjechała jakaś karetka i że na sor był jakiś lekarz - miał przynajmniej szansę...
  Bo niedługo nawet tego nie będzie.

  Bardzo szkoda dobrego człowieka.

 • kiesier

  Oceniono 12 razy 12

  Ziobro wsadzi do więzień wszystkich lekarzy, a minister zdrowia ogłosi rekrutację na stanowiska na SOR wśród sołtysów i wójtów oraz ich rodzin którzy sympatyzują z partią.

  A zapomniałem że ci nie garną się do ciężkiej pracy ale miejsce w radzie nadzorczej spółki energetycznej za 100.000miesięcznie chętnie przyjmą.

 • dublet

  Oceniono 12 razy 10

  To wszystko brednie! Po 4 latach patriotycznych rządów prawdziwych Polaków służba zdrowia działa jak należy i wszystkie narody nam zazdroszczą!

 • j_stalin

  Oceniono 14 razy 8

  przede wszystkim powinni oskarzyc ratownikow za to ze nie umieli go zaintubowac w domu!!! TUTAJ jest problem, nie w lekarzu! ratownicy maja umiec zaintubowac w try miga i nie ma dyskusji z tym

 • druga_wieza

  Oceniono 16 razy 8

  Darmowa służba zdrowia. Dobra zmiana.

 • iremus

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe czy organa państwa zajęłyby się sprawą śmierci gdyby nie chodziło o posła ?

 • debrulen24

  Oceniono 4 razy 4

  Bosak-Kruczek wyjaśniła, że są dwa zarzuty wobec Jerzego M.: sfałszowania dokumentacji medycznej i popełnienia błędu medycznego. Zaznaczyła, że - postawione zarzuty dotyczą tylko Jerzego M., ponieważ to lekarz odpowiada za pracę ratowników, a w tym przypadku było tak, że ratownicy byli zdani tylko na siebie. Jerzy M. nie zrobił nic, aby wesprzeć ratowników. Nie było komunikacji między nimi. W pewnym momencie jeden z ratowników się zdenerwował i miał powiedzieć: "Panie doktorze, proszę odstawić ten tablet, proszę o decyzję". Ale żadnej decyzji nie było - powiedziała Bosak-Kruczek.

 • gre-gol

  Oceniono 4 razy 4

  Prokuraturo!
  Postaw zarzuty ministrowi Konstantemu Radziwiłlowi ! To był JEGO wymysł, by zupełnie zakorkować SORy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX