Kiedy spadnie śnieg? W tym roku będzie go niewiele. Długoterminowa prognoza pogody

Pogoda. Kiedy w Polsce zacznie się zima i spadnie pierwszy śnieg? Synoptycy prognozują, że ostatnie miesiące 2019 roku będą bardziej deszczowe niż śnieżne.
Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody na październik jest bardzo optymistyczna - meteorolodzy prognozują wiele słonecznych dni, w czasie których temperatura przekroczy 20 stopni, a na niebie widoczne będzie słońce i niewielka liczba chmur. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl. wynika, że ciepło będzie co najmniej do wtorku 22 października. Synoptycy z AccuWeather prognozują, że od ostatniej soboty tego miesiąca pogoda zacznie się psuć, a w Polsce zrobi się deszczowo.

Kiedy spadnie śnieg? Pojedyncze opady deszczu ze śniegiem już w listopadzie

Koniec tego miesiąca i początek kolejnego będzie obfitował w opady deszczu. Synoptycy prognozują także wyraźny spadek temperatury. Wraz z ostatnimi dniami października pożegnamy jesienne upały, bo termometry zaczną wskazywać w ciągu dnia nie więcej niż 10 stopni. W okolicach 6 listopada możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, jednak ze względu na dodatnią temperaturę śnieg ten błyskawicznie się stopi. Kolejne opady deszczu ze śniegiem prognozowane są na ostatni tydzień listopada.

Pogoda. Kiedy będzie zima? Grudzień zapowiada się deszczowo, śniegu będzie niewiele

Biało może się zrobić dopiero w grudniu. Najwięcej opadów śniegu prognozuje się na dni 7-12 grudnia, jednak synoptycy przewidują, że w te dni na termometrach zobaczymy od 1 do -1 stopnia, dlatego nie wiadomo, czy pierwszy grudniowy śnieg długo się utrzyma. Meteorolodzy nie mają także dobrych wieści dla miłośników białych Świąt - długoterminowa prognoza pogody na AccuWeather pokazuje, że okres bożonarodzeniowy będzie w Polsce deszczowy. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą, śnieżną zimę przyjdzie nam poczekać do stycznia 2020 roku. Należy jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody obarczone są dużym marginesem błędu i wielokrotnie się zmieniają. 

Więcej o: