Kiedy spadnie śnieg? W tym roku będzie go niewiele. Długoterminowa prognoza pogody

Pogoda. Kiedy w Polsce zacznie się zima i spadnie pierwszy śnieg? Synoptycy prognozują, że ostatnie miesiące 2019 roku będą bardziej deszczowe niż śnieżne.
Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody na październik jest bardzo optymistyczna - meteorolodzy prognozują wiele słonecznych dni, w czasie których temperatura przekroczy 20 stopni, a na niebie widoczne będzie słońce i niewielka liczba chmur. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl. wynika, że ciepło będzie co najmniej do wtorku 22 października. Synoptycy z AccuWeather prognozują, że od ostatniej soboty tego miesiąca pogoda zacznie się psuć, a w Polsce zrobi się deszczowo.

Kiedy spadnie śnieg? Pojedyncze opady deszczu ze śniegiem już w listopadzie

Koniec tego miesiąca i początek kolejnego będzie obfitował w opady deszczu. Synoptycy prognozują także wyraźny spadek temperatury. Wraz z ostatnimi dniami października pożegnamy jesienne upały, bo termometry zaczną wskazywać w ciągu dnia nie więcej niż 10 stopni. W okolicach 6 listopada możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, jednak ze względu na dodatnią temperaturę śnieg ten błyskawicznie się stopi. Kolejne opady deszczu ze śniegiem prognozowane są na ostatni tydzień listopada.

Pogoda. Kiedy będzie zima? Grudzień zapowiada się deszczowo, śniegu będzie niewiele

Biało może się zrobić dopiero w grudniu. Najwięcej opadów śniegu prognozuje się na dni 7-12 grudnia, jednak synoptycy przewidują, że w te dni na termometrach zobaczymy od 1 do -1 stopnia, dlatego nie wiadomo, czy pierwszy grudniowy śnieg długo się utrzyma. Meteorolodzy nie mają także dobrych wieści dla miłośników białych Świąt - długoterminowa prognoza pogody na AccuWeather pokazuje, że okres bożonarodzeniowy będzie w Polsce deszczowy. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą, śnieżną zimę przyjdzie nam poczekać do stycznia 2020 roku. Należy jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody obarczone są dużym marginesem błędu i wielokrotnie się zmieniają. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Kiedy spadnie śnieg? W tym roku będzie go niewiele. Długoterminowa prognoza pogody
Zaloguj się
 • czarek2851

  Oceniono 10 razy 10

  Śniegu będzie po pachy, przed Wigilią tego napada, że hej. Drugi raz na ferie. Skąd to wiem bo jestem meteorolog-proktolog, z doopy wzięte jak każda prognoza dłuższa niż 3 dni

 • leszlong

  Oceniono 11 razy 7

  "długoterminowa prognoza pogody na AccuWeather pokazuje, że okres bożonarodzeniowy będzie w Polsce deszczowy. "

  Zgodnie z długoterminową prognozą pogody, od września do listopada w Polsce miało być ciepło, do 22 stopni. Przez dwa miesiące. Tymczasem było 2-3 tygodnie ochłodzenia. Wiara w długoterminową prognozę to wróżenie z fusów. Uda się albo się nie uda.

 • lobo13

  Oceniono 9 razy 5

  Optymistyczna? Poziomy opadów są na dramatycznym poziomie. Ziemia jest sucha jak wiór. Poziomy rzek są niskie, co widzi każdy, kto ma zwyczaj regularnego wędkowania. Lato tego roku było w Polsce pod tym względem dramatyczne. A na razie nic nie zapowiada nadejścia większych deszczy, nie mówiąc o tym, żeby zima miała być jakaś śnieżna.

  To wcale nie jest dobra wiadomość.

 • slawek12-1

  Oceniono 4 razy 4

  Na Wiejskiej i Miodowej stale powinien padać śnieg lub grad.

 • naw18

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli będzie ostra zima. Teraz nalezy zapytac gazdę, wroża Macieja lub cyganke...

 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Śnieg spadnie wtedy kiedy spadnie. Cieszę się, że mogłem pomóc.

 • okazja

  Oceniono 3 razy 3

  czasoprzestrzen jako zywa: "W okolicach 6 listopada"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX