Zgoszony przez PiS sdzia TK da dymisji Przybskiej. "Race naruszanie regu praworzdnoci"

Sdzia Trybunau Konstytucyjnego Jarosaw Wyrembak domaga si dymisji prezes TK Julii Przybskiej, zarzucajc jej jednoczenie "race naruszanie elementarnych regu praworzdnoci" - podaje Onet.pl. Sdzia Wyrembak obj stanowisko w styczniu ubiegego roku. Do Trybunau Konstytucyjnego zosta zgoszony przez Prawo i Sprawiedliwo.
Zobacz wideo

Sędzia TK Jarosław Wyrembak we wrześniu przekazał innym sędziom oświadczenie, w którym skrytykował działania prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej - podaje Onet.pl.

Wyrembak miał zarzucić Przyłębskiej "podejmowanie działań, dla których nie znajduje żadnej legitymacji prawnej". Jego zdaniem działania prezes TK "rażąco naruszają elementarne reguły praworządności". Sędzia zwrócił się także do Julii Przyłębskiej "z apelem o pilne zrzeczenie się tejże funkcji".

Julia Przyłębska krytykowana przez Jarosława Wyrembaka

Jarosław Wyrembak jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W 2010 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwoci (nie jest już członkiem tej partii). Z rekomendacji ugrupowania został w 2015 r. członkiem Trybunału Stanu, funkcję sprawował przez trzy lata.

W styczniu 2018 r. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Wyrembaka na sędziego TK i w efekcie został powołany na to stanowisko.