Prostytutki z Peru pracowały w agencjach w Polsce. Policja rozbiła gang handlarzy ludźmi

Wielkopolska policja zatrzymała 13 osób, które podejrzewane są o handel ludźmi. Zatrzymani mieli sprowadzać kobiety z Ameryki Południowej i zmuszać je do prostytucji. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące handlu ludźmi.
Zobacz wideo

O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Do zatrzymań doszło we wtorek rano w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach, a także na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Jak przekazał w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, zatrzymano już 13 osób. Wśród nich są również kobiety.

Zatrzymani zmuszali kobiety z Ameryki Południowej do prostytucji

Podejrzenia dotyczą handlu ludźmi. - Zatrzymani sprowadzali z Ameryki Południowej m.in. z Peru kobiety, które były potem zmuszane do prostytucji - poinformował rzecznik policji. Według RMF FM, kobiety miały być przetrzymywane w bardzo złych warunkach.

- Aktualnie kobiety te znajdują się pod naszą opieką, gwarantujemy im bezpieczeństwo. Będziemy z nimi rozmawiać. To będzie miało w sprawie bardzo duże znaczenie. Nie wszystkie z nich mówią po angielsku, więc konieczne będzie zaangażowanie tłumacza - podkreślił mł. insp. Andrzej Borowiak, zaznaczając, że o sprawie zostaną powiadomione odpowiednie placówki dyplomatyczne.

Sukces wielkopolskiej policji. Zatrzymani prawdopodobnie otrzymają zarzut handlu ludźmi

Grupę przestępczą rozpracowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. - Policjanci z tej jednostki od samego początku zajmowali się sprawą, jednak w miarę pracy nad nią okazywało się, że pojawiają się kolejne osoby w wielu miejscowościach i miastach, stąd szeroka skala naszych działań - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak.

W zatrzymaniach policji wielkopolskiej pomagały zespoły funkcjonariuszy w poszczególnych województwach. Policjanci z czterech wspomnianych wcześniej województw jednocześnie wchodzili we wtorek pod adresy, pod którymi spodziewali się zastać osoby podejrzane, w miejsca, gdzie prowadzone były agencje towarzyskie, a także tam, gdzie istniała potrzeba zabezpieczenia materiału dowodowego. 

Według mł. insp. Andrzeja Borowiaka zatrzymane osoby najpewniej otrzymają zarzuty dotyczące handlu ludźmi.

Więcej o: