Pogoda na dziś - środa 16 października. Na północy oraz zachodzie sporo chmur i deszczu

Pogoda na dziś - środa 16 października. Mieszkańcy północnej i zachodniej Polski muszą przygotować się na temperaturę maksymalną w granicach 15-16 stopni, spore zachmurzenie oraz opady deszczu.

Meteorolodzy przewidują na dziś duże zachmurzenie oraz opady deszczu na północy i zachodzie kraju. W pozostałych regionach większe rozpogodzenia.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnej i zachodniej Polski

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w Szczecinie, gdzie będzie 15 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w Rzeszowie, gdzie ma być 21 stopni oraz w Krakowie, Katowicach, Lublinie i Białymstoku, gdzie ma być około 20 stopni. 19 stopni zapowiadanych jest w województwie mazowieckim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach od 17 do 18 stopni.

Pogoda na dziś - środa 16 października.Pogoda na dziś - środa 16 października. gazeta.pl

Opady. Na zachodzie i północy większe zachmurzenie

Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie umiarkowane i duże w województwach lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałych regionach przewidywane są większe rozpogodzenia. Przelotne opady pojawią się w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, a bardziej intensywny deszcz przewidywany jest w Szczecinie, Koszalinie i Gdańsku. W nocy może padać także na Podlasiu, Warmii i północnej części Mazowsza. Wiatr umiarkowany, jedynie na zachodzie i wybrzeżu silniejsze porywy. W województwie małopolskim miejscami mgły ograniczające widoczność do 300 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - środa 16 października. Na północy oraz zachodzie sporo chmur i deszczu
Zaloguj się
  • wojtek1506

    Oceniono 3 razy -1

    Już wczoraj zaczęło się intensywne nawożenie nieba chemikaliami , więc opady murowane .CHEMTRALIS

  • mjuhbun

    Oceniono 3 razy -1

    PiS wygrał więc pogody nie będzie i nic już nie będzie bo to koniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX