Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 13 października to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

13 października nie jest niedzielą handlową. Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którą przyjęto w 2018 roku. Obowiązujące przepisy mówią, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają z reguły w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (wyjątkami są kwiecień i grudzień, w czasie których niedziel handlowych jest więcej). Oznacza to, że na najbliższą niedzielę handlową musimy poczekać jeszcze dwa tygodnie, do 27 października.

Kalendarz niedziel handlowych - 2019 rokKalendarz niedziel handlowych - 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można coś kupić pomimo zakazu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. We wspomnianej ustawie występuje lista 32 typów sklepów i punktów handlowych, które mogą być otwarte w każdą niedzielę. Są to m.in. apteki, piekarnie, stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz sklepy, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel. To właśnie tam możemy zrobić dziś zakupy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Niedziele handlowe - październik 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?
Zaloguj się
 • zenekciec

  Oceniono 2 razy 2

  Patrzac na to zdjecie myslalem ze to artykul o wyborcach PiS-u .

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze już dobrze, dajecie pełną informację o okręgach wyborczych gdzie kiedy o której itd. Proszę napiszcie gdzie będzie twój głos oddawała Wieniawa Pietrzak a polityków mały? Na kogo nie pytam bo wiem ale nie powiem. Wiem też ,że dzisiaj jest niehandlowa niedziela i co UZ zatkało kakao?!.

 • yaspiman

  Oceniono 2 razy 0

  Co z tym portalem? Samolikwidacja? Napisali by chociaż o jakimś wypadku drogowym, albo w którym lesie sa grzyby.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze już dobrze postanowiliśmy z rodziną( wczoraj) i ustaliliśmy"krakowskim targiem", że jak w punkcie wyborczym podobnie jak w dzisiaj zamkniętym centrum handlowym będą obrotowe drzwi to za głosujemy. Jeśli nie to wyślemy najmłodszego pełnoletniego członka naszego bloku nr 4( ponieważ idziemy wspólnie), aby sprawdził czy chociaż w wc zamontowali w dniu dzisiejszym pisuar z którego sama ścieka woda po odejściu od takowego. Jeśli tak to wszyscy wspólnie oddamy głos.

 • Oceniono 4 razy 0

  No cóż odpowiedź znam lecz wiadomość od UZ potwierdza to co wiem mało tego muszę obudzić teścia i powtórzyć mu to co i on wie. Zresztą już czas szykować się i na wybory- ale na kogo będę głosował nie napisze( cisza wyborcza), napiszę tylko, że nie lubię usług serwowanych na godzinki Zresztą dzisiaj nie handlowa niedziela jak potwierdza w/w.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX