Biskupiec. Wyszedł trzy dni temu na grzyby i nie wrócił. Zaginął 81-letni Bronisław Narkiewicz

Biskupiec. 81-letni Bronisław Narkiewicz zaginął we wtorek 8 października. Mężczyzna wyszedł do lasu na grzybobranie i do tej pory nie wrócił do domu. Policjanci z Olsztyna proszą o pomoc w poszukiwaniach.
Zobacz wideo

Bronisław Narkiewicz wyszedł z domu około godziny 10 rano we wtorek 8 października. Udał się do lasu w pobliżu miejscowości Bęsia, w której mieszka. 81-latek miał przy sobie wiklinowy koszyk i laskę, którą się podpierał. W dniu, w którym zaginął, był ubrany w zieloną kurtkę, szare spodnie i szary kapelusz. Rodzina mężczyzny poinformowała policję, że cierpi on na niedosłuch. Na co dzień korzysta z aparatów słuchowych, ale gdy we wtorek poszedł na grzyby, zostawił je w domu.

Biskupiec: Trwają poszukiwania Bronisława Narkiewicza. Wykorzystano psa tropiącego

Policjanci z Olsztyna, strażacy z OSP oraz wolontariusze PCK szukają Bronisława Narkiewicza czwartą dobę. Do poszukiwań zaangażowano także psa tropiącego, ale mimo to nie udało się odnaleźć 81-latka. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego mężczyzny. Informacje można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu 89 522 34 24.

Więcej o:
Komentarze (49)
Biskupiec. Wyszedł trzy dni temu na grzyby i nie wrócił. Zaginął 81-letni Bronisław Narkiewicz
Zaloguj się
 • krzepki.harry

  Oceniono 16 razy 12

  Starsze osoby nie powinny już same wychodzić w teren, daleko od domu i ludzi. Zdrowie już nie to, zmysły również, jak coś się wydarzy to nie ma komu pomóc - i nie chodzi tylko o zaginięcie, ale jakiś upadek, uszkodzenie ciała, zawał, wylew, czy inne nieszczęście.
  Na szczęście mamy XXI wiek i starszym osobom możemy dać smartfon z włączoną i udostępnioną lokalizacją, łatwo sprawdzić na mapie, gdzie dana osoba jest. Nawet nie trzeba uczyć używania tej funkcji, wystarczy że młodszy skonfiguruje i włączy internet Na a sam smartfon jest przede wszystkim narzędziem komunikacji - można tak wszystko ustawić, żeby dzwonienie było proste nawet dla osób mniej sprawnych, czy bojaźliwych wobec nowoczesnej techniki.

 • yslsl

  Oceniono 12 razy 12

  To już 4ty taki przypadek (wszystkie bodaj do tej pory zakończone znalezieniem zwłok). Na miejscu rodzin absolutnie bym zakazała chodzic samemu na grzyby w pewnym wieku. Serio. Oby ten Pan się znalazł.

 • kania.u

  Oceniono 6 razy 6

  Jak ktoś się podpisuje "patriota" to z góry wiadomo, że palnie bzdurę.
  @patriot.wr napisał, że grzyby nie mają własności odżywczych. A to BZDURA.
  "Charakterystyczną cechą grzybów jest duża zawartość wody, od 80 do 90 %. Jednak sucha masa składa się głównie z białek. Dlatego czasami nazywa się grzyby "leśnym mięsem". W skład wspomnianych białek wchodzą prawie wszystkie aminokwasy, w tym także egzogenne, które nie mogą być syntetyzowane w organizmie i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. To pozwala zaliczyć grzyby do bardzo ważnych produktów żywnościowych. Badacze spierają się, do jakiego stopnia nasz organizm jest w stanie strawić białko grzybów. Według niektórych, najwięcej strawnego białka zawierają prawdziwki i pieczarki. Warto też wiedzieć, że w młodych grzybach jest go o wiele więcej niż w starych.

  Węglowodany (cukry) grzybów są lepiej przyswajane niż roślinne. Jeśli mowa o tłuszczach, to wbrew pozorom jest ich w grzybach jadalnych całkiem sporo, bo 2-10%. Ich strawność jest wysoka i niemal nie różni się od strawności tłuszczów zwierzęcych." "Grzyby zawierają wiele witamin - A, B1, B2, D, PP, C, jednak tej ostatniej jest w nich bardzo mało. Za to warto dodać, iż grzyby zawierają nie mniej witaminy B1 niż ziarna zbóż, zaś popularna kurka jest rekordzistką w tym zakresie i może się równać z drożdżami piekarskimi. Jeśli chodzi o zawartość witaminy PP to grzyby mają jej tyle, co wątroba i drożdże.
  (dzięki @yslsl)

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 6 razy 6

  Podobno jest wysyp to trudno tak jednemu człowiekowi, jeszcze o lasce, je wszystkie wyzbierać, zbiera. A poważnie to mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

 • Oceniono 3 razy 3

  A zbyt krótkonogi lubi zbierać grzyby??. Obok ma Lasek Bielański, mógłby się też..., chociaż nie przecież on ma 50 ochrony to któryś z nich mimo to, że to byli policjanci znałby drogę do domu

 • pedro.666

  Oceniono 8 razy 2

  Co się dzieje na tych grzybach??? Mafie grzybowe, zgony, kradzieże, zabójstwa... co jest? Halucynogenne się wszystkie zrobiły, czy jakiś tajemniczy efekt 500+ tu działa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX