O. Rydzyk wrócił do historii o bezdomnym Stanisławie. "Porządny człowiek, zostawił dwa golfy"

W historii o bezdomnym, który przekazał Radiu Maryja dwa samochody, pojawiają się nowe szczegóły. Z opowieści o. Tadeusza Rydzyka wiemy, że pan Stanisław był sierotą, ukończył AWF i ożenił się z milicjantką. Po tym, gdy został wyrzucony z domu, wygrał w "totolotka" ponad milion złotych. Za część tej sumy kupił dwa golfy - czerwonego i ciemnozielonego.

O. Tadeusz Rydzyk ubolewał na antenie Radia Maryja z powodu krytyki, jaka pod jego adresem płynie m.in. ze strony polityków PO i części mediów. Wspominał m.in. kampanię billboardową Platformy Obywatelskiej z 2018 r. - Pisali tam (...), że PiS mi daje i tak dalej -  stwierdził duchowny. Dalej o. Rydzyk skarżył się: - Opowiadają różne bzdury, mówią na przykład, że ojciec Rydzyk od bezdomnego dostał luksusowe samochody, oczywiście, mówimy, jak to radio powstało, jak te dzieła powstają, bo to jest otwarte. Ludzie to budują, ludzie to tworzą i utrzymują. To jest fenomen.

O. Tadeusz Rydzyk o bezdomnym od samochodów: Porządny, sierotą był

Następnie redemptorysta przypomniał wydarzenia, które rozegrały się "16 lub więcej lat temu". - Był bezdomny, który był bardzo porządnym człowiekiem. Pan Stanisław niestety zmarł. Ożenił się pechowo z milicjantką, wiemy, jacy to milicjanci różni byli. A on porządny, sierotą był, wychowały go ciocie, dobrze go wychowały, skończył AWF, wszystko się dobrze - wydawało - ułoży - opowiadał duchowny. Z dalszej części historii dowiadujemy się, że pan Stanisław kupił żonie i córce po mieszkaniu, ale sam został wyrzucony na ulicę. Następnie podczas pobytu w Sopocie zagrał w "totolotka".

"Nawet nie wiedziałem, co jest maybach"

- Przyjeżdża do Warszawy i patrzy a tu trójka - już mi się zwróciło. Czwórka! Piątka! - już nie jestem bezdomnym. A tu szóstka. Wtedy wygrał, jak opowiadał, 1 milion 350 tysięcy. Mówił: Zawsze z wami różaniec mówię, i wy robicie tak dobrą robotę dla Polski - opowiadał o. Rydzyk. 

Po wygranej pan Stanisław "zostawił dwa małe golfy, ciemnozielony i czerwony". - A ci nienawistnicy, kłamcy: "Luksusowego maybacha dostał!", oni tak pisali. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest maybach - powiedział o. Rydzyk.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogromną popularność zdobył wywiad z Tadeuszem Rydzykiem Telewizji Trwam. Redemptorysta przekonywał w nim, że dostał dwa samochody od bezdomnego. Rozmowa szybko stała się obiektem żartów. 

Więcej o:
Komentarze (293)
O. Rydzyk wrócił do historii o bezdomnym Stanisławie. "Porządny człowiek, zostawił dwa golfy"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 112 razy 104

  Sromotnik z Torunia rżnie głupa na całego

  a ciemny lud to kupuje bez chwili zastanowienia

 • munaciello

  Oceniono 80 razy 76

  Bezdomny z Warszawy, który kupił dwa mieszkania i z obu został wyrzucony (!), w Sopocie, pewnie na urlopie, kupuje kupon Lotto i wygrywa ponad milion złotych, za co kupuje "dwa małe golfy", by obdarować nimi toruńskiego Inkasenta.
  To się kupy, nawet tej w kuwecie prezesa, nie trzyma.
  PS Należy sprawdzić w archiwach Lotto wygrane w Sopocie.

 • fedorczyk

  Oceniono 64 razy 60

  Obśmiałam się kiej ta nutria :-) Biedulek Rydzyk który nie wiedział czym jeździł, ani co dostał . Wzruszająca postać polskiego katolicyzmu. Taki biedny, taki naiwny i taki szerzący miłość i idee ubóstwa (cudzego)

 • def11

  Oceniono 64 razy 58

  Bezdomny mąż milicjantki wygrał w totolotka, kupił dwa "małe" golfy, oddał Tadkowi z Torunia, wziął się i umarł.
  Nie wiem czego się czepiacie, przecież takich pospolitych historii jest tysiące. Tak było :)

 • public_enemy

  Oceniono 48 razy 44

  Sam wczoraj spotkałem dwoch bezdomnych. Jeden mi kamienicę wciskał, a drugi nowy samochód. Odczepic się nie chcieli w morde. Siedzą pod bramami i zaczepiają ludzi bezczelnie, pić sobie spokojnie wódki za 500+ nie można!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 50 razy 44

  Mąż milicjantki :-)
  Co na to IPN :-)
  I agent STASI Rydzyk przyjął auta od męża milicjantki :-)

 • jackanapes

  Oceniono 46 razy 42

  Jakby pan Stanisław był porządny, to nie zostawiał by autek zwykłemu kuglarzowi.
  Wytłumaczenie alternatywne jest takie, pan Stanisław był porządny, a kuglarz łże.

 • taroudant

  Oceniono 45 razy 39

  Bezdomni oddają wygrane w totka, dzieci same się pchają do łóżka, wdowy zapisują cały majątek a biskupi liżą rowa - Tadziu, jak ty to robisz ? Zazdrościmy ci wszyscy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX