Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października sklepy będą otwarte?

Wprowadzona w marcu 2018 roku ustawa ograniczająca ilość niedziel handlowych wymusiła na klientach konieczność sprawdzania, czy w danym terminie wypada niedziela bez zakazu handlu. Czy w najbliższą niedzielę 13 października sklepy i centra handlowe będą otwarte?
Zobacz wideo

W 2019 roku niedziela handlowa wypada raz w miesiącu, a kolejna zmiana terminów czeka nas już w 2020 roku. Od przyszłego roku niedziela bez zakazu handlu będzie wypadać jedynie maksymalnie siedem razy w roku. Centra handlowe i większe sklepy będą mogły być otwarte w następujących terminach: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc czy ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października zrobimy zakupy?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada pod koniec każdego miesiąca. Zgodnie z ustawą i kalendarzem 13 października jest niedziela z zakazem handlu. W związku z tym tego dnia zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy takie jak Tesco, Biedronka czy Lidl. Na następną niedzielę handlową  musimy czekać do 27 października.

Zakaz handlu w niedziele. Jakie sklepy mogą działać mimo zakazu handlu?

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje we wszystkich placówkach handlowych. Zakupy w nadchodzącą niedzielę będzie można zrobić m.in. w aptekach, kawiarniach, cukierniach, stacjach benzynowych, kwiaciarniach, sklepach gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina oraz w sklepach pełniących jednocześnie funkcję placówki pocztowej. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 13 października sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 8 razy 4

  Jak zwykle zacząłem poranną lekturę wiadomości od informacji dot. handlowa niehandlowa niedziela departamentu najbardziej istotnych publikowanych zagadnień GW, ktoś o tajemniczym inicjale NPK zamieścił znany już mi na pamięć tekst ale dziękuję za niego. Czekam jednak na identyczny za godzinę lub 2 oraz jutro podpisany jednak przez UZ. Czy ten ostatni człowiek o tym tajemniczym inicjale wymienionym jako ostatni znajduje się na liście kandydatów do Sejmu??, Jeśli tak proszę podać numer oraz ugrupowanie z którego startuje. A tak poza tym UZ na prezydenta!!!!

 • Gambit szachowy

  Oceniono 2 razy 2

  A czy w nie handlową niedzielę Karuzela na Bielanach będzie czynna??!!.

 • Oceniono 6 razy 2

  Oj tam kiełbasa wyborcza, obóz jedynie" słusznej wszechwiedzącej nieomylnej"( wcale mnie to nie zdziwi), że załatwi niedzielę handlową 13 bm aby prowadzić zaplanowany radosny mętlik w głowie, suwerena. Mało tego w tym dniu zrobi 15% off we wszystkich placówkach handlowych na terenie RP

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • concernedgrammarnazi

  Oceniono 1 raz -1

  Ja myślę, że ta seria artykułów to jest jakaś tajna platforma do przesyłania sobie informacji w komentarzach. Jakaś grupa ludzi przesyła sobie komunikaty, z niecierpliwością czekając na pojawienie się porannego hitu z serii "handlowa/niehandlowa"...

 • baxter21

  Oceniono 4 razy -2

  NPK głąbie -zaczynasz swoje bzdury ?? Zaraz zmienisz pseudonim na UZ albo apik. Szkoda czytelników że robisz z nich idiotów.

 • remislanc

  Oceniono 6 razy -4

  "Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele "
  Czyli od ok. 85 tygodni, od czwartku do niedzieli , pieprzycie o tym samym. Czy wasi prenumeratorzy są jacyś ułomni i trudno się uczą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX