Pogoda na weekend 12-13 października. Nadchodzą temperatury w granicach od 20 do 23 stopni

Prognoza pogody na weekend 12-13 października. Nadchodzący weekend będzie zapowiadał bardzo słoneczny i ciepły początek kolejnego tygodnia. W niedzielę w większości kraju czeka nas niemal bezchmurne niebo i temperatury powyżej 20 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają bardzo słoneczny i ciepły koniec tygodnia. W niektórych regionach prognozowanych jest nawet 23 stopni.

Pogoda na sobotę 12 października. Zachmurzenia głównie na północy i zachodzie kraju

W pierwszy dzień weekendu najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, gdzie ma być około 13 stopni oraz województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie zapowiadanych jest około 14 stopni. Najwyższą temperaturę pokażą termometry w Krakowie i Katowicach, gdzie będzie kolejno 22 i 21 stopni. Do 20 stopni będzie także w województwach opolskim, dolnośląskim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach od 15 do 19 stopni.

W sobotę większe zachmurzenie prognozowane jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Rozpogodzenia planowane są w pozostałych regionach. Dodatkowo na północy kraju zapowiadane są opady deszczu. Na północy i południu Polski mogą pojawić się silniejsze porywy wiatru.

Pogoda na niedzielę 13 października. Dziś na południu do nawet 23 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś w województwie podlaskim i pomorskim, gdzie będzie kolejno 17 i 18 stopni. W Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu i Olsztynie termometry maja pokazać około 19 stopni. W pozostałych regionach prognozowana jest temperatura powyżej 20 stopni. Taka wartość przewidywana jest w Warszawie, Lublinie i Poznaniu. 21 stopni będzie w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i opolskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubuskiego, dolnośląskiego i śląskiego gdzie ma być 22 stopni oraz województwa małopolskiego, gdzie zapowiadanych jest 23 stopni.

W niedzielę umiarkowane zachmurzenie może pojawić się w północnej i zachodniej Polsce. W województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim czeka nas praktycznie bezchmurne niebo. W ostatni dzień tygodnia meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów. W całej Polsce wiatr raczej słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: