Lubuskie. Mężczyzna potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. "Padł jak rażony prądem"

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Żaganiu doszło do groźnie wyglądającego potrącenia pieszego. Kierująca samochodem z dużą prędkością wjechała na pasy i uderzyła w przechodzącego na drugą stronę jezdni mężczyznę, który - jak opisuje policja - dosłownie "padł na ziemię jak rażony prądem". Ostatecznie okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało też zarejestrowana na kamerach monitoringu.
Zobacz wideo

Do wypadku na przejściu dla pieszych przy ulicy Kolejowej w Żaganiu doszło we wtorek 8 października tuż po godzinie 18. Jak informuje policja, 35-letni mężczyzna wszedł na pasy i zaczął przechodzić na drugą stronę ulicy. Gdy był na środku, na przejście z impetem wjechała 67-latka. Mężczyzna próbował uniknąć potrącenia i zrobił krok w tył, ale było za późno - został uderzony w bok. 

Lubuskie. Potrącenie pieszego na pasach. "Padł jak rażony prądem"

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

- Potrącony mężczyzna pada na ziemię jak rażony prądem - relacjonuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy gorzowskiej policji. Jak dodał, początkowo sytuacja wyglądała bardzo groźnie, a poszkodowany mężczyzna nie ruszał się. Ostatecznie okazało się jednak, że jego obrażenia nie są poważne. - To także dlatego, że nie został potrącony centralnie. Wówczas moglibyśmy mówić o tragedii - dodaje Maludy, apelując o ostrożność na drogach i zdjęcie nogi z gazu.

67-letnia kobieta kierująca samochodem po wypadku tłumaczyła, że nie zauważyła pieszego. Zdarzenie - choć wyglądało bardzo groźnie - ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Pomimo to policjanci - zdając sobie sprawę, że konsekwencje zdarzenia mogły być tragiczne w skutkach - odstąpili od ukarania 67-latki mandatem karnym i skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu. Kobiecie zatrzymano także prawo jazdy.

Więcej o: