Pawłowicz w kontekście śmierci Jana Szyszki: "TVN pewnie się cieszy". Jest odpowiedź stacji

"TVN pewnie się cieszy, wczoraj wieczorem wściekle szczuli na profesora Szyszkę" - tak na wieść o śmierci Jana Szyszki zareagowała Krystyna Pawłowicz. Po jej wpisie na Twitterze głos zabrał Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24. "(...) łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki" - napisał.
Zobacz wideo

W pierwszym wpisie dotyczącym śmierci Jana Szyszki posłanka Krystyna Pawłowicz napisała [pisownia oryginalna - red.]: "Kochany Panie Profesorze Janie SZYSZKO, dlaczego nas teraz opuściłeś? Polska przyroda, lasy, ptaki i przyjaciele - płaczemy...". 

Jan Szyszko nie żyje. Pawłowicz: Zaszczuliście wybitnego patriotę

W kolejnym posłanka powiązała śmierć byłego ministra ochrony środowiska z działalnością stacji TVN. "TVN pewnie się cieszy, wczoraj wieczorem wściekłe szczuli na profesora Szyszkę. Profesor jako człowiek wrażliwy tego już nie mógł z znieść... Zaszczuliście kolejnego wybitnego Patriotę... Cieszycie się TVN...co..?" - czytamy na Twitterze Pawłowicz.

Nie tylko Pawłowicz powiązała materiały dziennikarskie na temat Jana Szyszki z jego śmiercią. To wpis Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia i byłego szefa Polskiej Fundacji Narodowej: "Jeżeli można powiedzieć o kimś w Polsce, że został zaszczuty przez media - to właśnie o ś.p. Panu Prof. Janie Szyszko. I jeśli ta śmierć miała jakiś związek z wczorajszymi wypowiedziami TVN na Jego temat to obciąża to sumienia tych 'dziennikarzy' wyspecjalizowanych w nagonkach". Podobne wpisy można znaleźć na kontach mniej lub bardziej znanych użytkowników Twittera.

TVN24 odpowiada Pawłowicz

Do tych komentarzy odniósł się Adam Pieczyński, redaktor naczelny stacji. "W związku z pojawiającymi się w domenie publicznej sugestiami, oświadczam, że łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki" - czytamy na Twitterze TVN24Newsroom.

Jan Szyszko nie żyje

O śmierci Jana Szyszki poinformował w środę prezydent Andrzej Duda. Prof. Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Szefem resortu środowiska był również w latach 2005-2007 i 2015-2018. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną zgonu byłego ministra mogła być zatorowość płucna.

Więcej o:
Komentarze (853)
Pawłowicz w kontekście śmierci Jana Szyszki: "TVN pewnie się cieszy". Jest odpowiedź stacji
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 284 razy 260

  "Kochany Panie Profesorze Janie SZYSZKO, dlaczego nas teraz opuściłeś? Polska przyroda, lasy, ptaki i przyjaciele - płaczemy..." - zwłaszcza bażanty po nim płaczą. PIS z ze śmierci tego szodliwego dla przyrody człowieczka robi kabaret.

 • bjuras

  Oceniono 213 razy 201

  Duda powiedział o nim: pasjonat przyrody.
  Chyba tak, z pasją potrafił niszczyć niektóre jej elementy.

 • faustxyz

  Oceniono 177 razy 169

  To był bardzo bardzo zły człowiek o ciasnym, wręcz zamkniętym umyśle i śmierć nie zmieni opinii o nim. Pawłowiczka jak zwykle bredzi i szczuje, ona z kolei albo ma poważne problemy psychiczne, albo też jest złym człowiekiem.

 • k.ciniak

  Oceniono 185 razy 165

  pani Pawłowicz, proszę mi wierzyć , inna śmierć dużo większe zrobiłaby na mnie wrażenie. A jeśli chodzi o Szyszkę, to w ten sposób uniknął odpowiedzialnością to, co zrobił...

 • ar.co

  Oceniono 146 razy 130

  Ciekawe, że to właśnie Pawłowicz jednym tchem wymienia "śmierć Szyszki" i "cieszyć się". Jakoś dziwnie przypominają mi się dowcipy, które pisowcy opowiadali sobie po Smoleńsku, żeby ... oskarżyć o nie przeciwników. I tylko pisowcy mieli wtedy jakieś dziwne skojarzenia...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 120 razy 112

  a wiedźma na to: cieszycie się że umarł, macie z tego satysfakcje, bo jesteście agresywni i szczujecie na nas bogobojnych i sprawiedliwych, z wykrzywionymi mordami szczujecie...
  mentalność PiSowska, pofolwarcznego chłopa jak znalazł i na zawołanie jakże niezawodna Pawłowicz

 • jaja-kaczora

  Oceniono 124 razy 112

  cala Polska placze po smierci tego i "wybitnego miłośnika przyrody" .Żubry, Jelenie, łosie, wilki, korniki, płaczą krokodylimi łzami we wszystkich lasach kraju!!!

 • mopsek

  Oceniono 98 razy 92

  Tak Pis-du wykorzystuje smierc czlowieka do szczucia i siania nienawisci to sa prawdziwi chrzescijanie i ich prawdziwa wredna fraca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX