Świdnica. Pieszy szedł bez odblasków, został potrącony. Policja udostępnia nagranie ku przestrodze

Pieszy szedł nieoświetlonym fragmentem drogi bez odblasków. Potrącił go kierowca, skręcający na stację benzynową. Ze zdarzenia mężczyźnie udało się wyjść bez poważniejszych obrażeń. Nagranie z wypadku zostało przekazane świdnickiej policji, która udostępniła je, aby przypomnieć, jak ważne jest noszenie odblasków.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu świdnickiego. Mężczyzna szedł nocą prawym pasem. Był zupełnie niewidoczny dla kierowcy skręcającego na stację benzynową i został potrącony przez skręcający samochód. Na szczęście zdarzenie nie skończyło się dla niego tragicznie - pieszy wyszedł z niego jedynie z ogólnymi potłuczeniami.

Kierowca uczestniczący w zdarzeniu przekazał policji film pokazujący moment potracenia. Policja Dolnośląska zamieściła go na swojej stronie ku przestrodze.

Odblaski to większe bezpieczeństwo

Jak potwierdza policja, niektórzy piesi wciąż nie są świadomi, że poruszając się nocą, w słabo oświetlonych miejscach i ciemnych ubraniach, stwarzają zagrożenie dla swojego zdrowia i życia. W związku z pogarszającymi się warunkami na drogach w okresie jesienno-zimowym, należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Obowiązkiem pieszego, który porusza się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest używanie elementów odblaskowych tak, aby były one widoczne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jednak dla własnego bezpieczeństwa policjanci zachęcają do noszenia odblasków również w obszarze zabudowanym.

Więcej o: