Dariusz Joński i jego sztab zatrzymali sprawcę kolizji. "To nie jest wyborczy pic!"

We wtorek 8 października po południu w Zgierzu doszło do kolizji. Spowodował ją kierowca, który jechał bez uprawnień. Na miejsce szybko przyjechała policja, ale sztab Dariusza Jońskiego, kandydata KO do Sejmu, był szybszy. To właśnie drużyna Jońskiego, która prowadziła kampanię w okręgu sieradzkim, zatrzymała pirata drogowego i zabrała mu kluczyki.
Zobacz wideo

Polityk Inicjatywy Polska tak opisuje zdarzenie w rozmowie z Polsat News:

Zajechaliśmy mu drogę, wyskoczyliśmy z samochodu, wyciągnęliśmy gentlemana, który kierował, wyjęliśmy kluczyki i wezwaliśmy policję, która przyjechała bardzo szybko, w ciągu 10 minut.

Dariusz Joński: Każdy by się tak zachował

Sztab Jońskiego - podróżujący wyborczym busem - zauważył na drodze samochód poruszający się zygzakiem i bez świateł. Stwarzał on niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu, wjeżdżając co i raz na trotuar.

Za chwilę okazało się, że auto gwałtownie skręciło w prawo i zderzyło się z innym samochodem, jadącym z przeciwnej strony.

Jak relacjonował polityk w rozmowie z Polsatem, obaj mężczyźni zachowywali się bardzo dziwnie i nerwowo, a pasażer auta próbował uciekać, ale został zatrzymany przez jednego ze sztabowców. Wkrótce okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Dostał mandat w wysokości 500 zł.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu potwierdziła w rozmowie z Gazetą.pl, że we wtorek około godziny 18 policja otrzymała takie zgłoszenie. Powiedziała też, że patrol uczestniczący w interwencji potwierdził iż współpracownicy polityka KO ujęli kierowcę bez uprawnień.

Dariusz Joński nie czuje się bohaterem. "Każdy by się tak zachował" - napisał na Twitterze.

To już drugi raz, gdy polityk pomaga obywatelowi w potrzebie

Dariusz Joński już raz w tej kampanii ocalił zagubiona grzybiarkę.

- Zauważyliśmy stojącą przy drodze starszą panią, która machała ręką, próbując zatrzymać samochody. Zatrzymaliśmy się i okazało się, że pojechała z synem i córką na grzyby i się zgubiła. Nie miała telefonu, więc stała przy drodze. Oczywiście panią zabraliśmy i mogła poczuć kampanijny klimat, bo po drodze jeszcze rozwieszaliśmy plakaty - opowiedział dziennikarzom.

Więcej o:
Komentarze (119)
Dariusz Joński, polityk Inicjatywy Polska, wraz ze swoim sztabem zatrzymał sprawcę kolizji w Zgierzu
Zaloguj się
 • tumaxer

  Oceniono 32 razy 16

  A to "pasjonat przyrody" w tłitach rządowców o śmierci Szyszki to chyba przekaz dnia. On mniej więcej był takim pasjonatem przyrody jak rzeźnik jest pasjonatem zwierząt.

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 12

  Oj tam. Policja zaraz wyjaśni, że to Joński przywalił ale go na cito ujęli.

 • krzywelustro

  Oceniono 21 razy 11

  E tam, mieli farta że się akurat w takim miejscu i czasie znaleźli.

  Jarosław Kaczyński na ich miejscu nie musiałby robić spektakularnej dwuosobowej rebelii, tylko sam jeden zgrabnie powaliłby delikwenta na ziemię i tak mu nakwakał do ucha, że ten natychmiast pojechałby na policję złożyć zeznania przeciwko sobie. A okoliczna gawiedź natychmiast zorganizowałaby Bohaterowi owację na stojąco, wręczyłaby mu wielki bukiet róż i złotą statuetkę z wygrawerowanym okolicznościowym napisem, zapewniając przy tym o swoich głosach wyborczych oddanych na PiS.

  A Bohater chwyciłby się mocno za własny pasek od spodni i silnym szarpnięciem uniósłby się w górę, kontynuując lot w kierunku Żoliborza. Lud odczytałby to jako wniebowstąpienie, ale w rzeczywistości byłby to jedynie przejaw wrodzonej wielkiej skromności J. Zbawiciela, który bardzo nie lubi być w centrum niczyjej uwagi.

 • zueoko

  Oceniono 15 razy 7

  Coraz bardziej bohaterscy ci nasi politycy im bliżej wyborów. A tu jesień, szyszki spadają z drzew...

 • wislano

  Oceniono 9 razy 5

  Ja z innej beczki zmarł Szyszko i nie mogę skomentować czy był dobry czy złym gościem , wyłączyli komenty , ja się pytam warum.

 • bamapo

  Oceniono 6 razy 4

  "Każdy by się tak zachował" - w przypadku pislamistów mam wątpliwości

 • kuba161048

  Oceniono 10 razy 4

  Po co nam policja , wystarczy prowadzić ciągłe wybory i sztaby wyborcze wszystkich wyłapią.

 • czarnyminio

  Oceniono 15 razy 3

  Podobno Jarek obezwładnił dwóch bezdomnych, doprowadził ich do noclegowni i podarował im legendarną pierzynkę z 13 grudnia.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to był członek PiS ( a sądząc z zachowania był ) to zaraz funkcjonariusz Zera wystąpi z mową obrończą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX