Wielkopolska: poszukiwany nocleg dla dziewczyny z wielbłądem. Pieszo przemierzają kraj

22-letnia Edmée razem z wielbłądzicą Attike pieszo przemierzają Wielkopolskę. Wyznaczyły sobie określoną trasę od Nowego Miasteczka do Kruszwicy, gdzie mają zostać na zimę. Poszukują ludzi dobrej woli, którzy w najbliższych dniach mogliby zaoferować im nocleg.
Zobacz wideo

22-letnia Edmée Mommeja, podróżniczka z Francji, przemierza około 15 km dziennie ze swoją egzotyczną towarzyszką, która wykupiła z cyrku. Ze względu na panujące temperatury nie może sobie jednak pozwolić na to, aby spać pod gołym niebem. W pomoc w poszukiwaniu noclegu dla Edmée i Attike zaangażowała się lokalna prasa.

Poszukiwany nocleg dla dziewczyny z wielbłądem

Zgodnie z planem młoda Francuzka ma pokonać następującą trasę: Nowe Miasteczko – Głogów – Wschowa – Leszno – Śrem – Środa Wielkopolska – Września i wreszcie Kruszwica - miejsce docelowe, gdzie przeczekają zimę. Na wiosnę przyszłego roku wyruszą piechotą w stronę Mongolii. 

Kontakt przez Facebooka

8 października Edmée i Attike wyruszyły z Żagania. Idą w kierunku Jelenina, a następnie kierować się będą do Nowego Miasteczka. Wszystkie osoby, które zechcą zaoferować im dach nad głową, są proszone o kontakt za pośrednictwem facebookowego profilu: Une fille, un chameau (Dziewczyna i wielbłąd).

Jej podróż to misja

Swoją podróż zaplanowaną na pięć lat młoda Francuzka rozpoczęła lipcu tego roku. Ma misję: walczy o poprawę klimatu. Napotkanym na swojej trasie ludziom uświadamia, że muszą zatroszczyć się o dobrostan Ziemi. Nie chciała przewozić wielbłąda samochodem, statkiem ani samolotem.

5 października w lubuskiej miejscowości Przewóz przekroczyła granicę Polski. 

Więcej o:
Komentarze (127)
22-letnia Francuzka przemierza pieszo Polskę razem z wielbłądem, którego wykupiła z cyrku. Szuka noclegu w powiecie żagańskim
Zaloguj się
 • lynx4

  Oceniono 16 razy 14

  Ten przekaz klimatyczny dotrze do ludzi: "rany boskie, wielbłądy zaczęły się już pojawiać" ;-)

 • przemek712

  Oceniono 21 razy 11

  Znając przygody z zastrzelonymi osłami podróżników z Norwegii czy skradzionymi rowerami obawiam się, że niedługo jakiś Nadszyszkownik odpali flintę żeby mieć trofeum wielbłąda na ścianie

 • zdanidis

  Oceniono 18 razy 10

  Pelno tu glupich, smutnych i zlosliwych komentarzy. Przykro czytac..... taki narod..............................

 • dryfulec

  Oceniono 23 razy 7

  Jedno spojrzenie na komentarze i już wiadomo, że dziewczyna wybrała złą trasę. W tym kraju, do którego wkroczyła znajdzie się zapewne paru takich, którzy dadzą dach na głową, opiekę i dobre słowo na drogę, ale znajdzie się wielu, którzy zrobią demonstrację po drodze, zablokują, naplują albo zatłuką. Właściwie nie wiadomo dlaczego - bo głupia, bo coś o ziemi mówi, bo wielbłąd, bo generalnie nie potrafią opanować agresji wobec czegokolwiek nieco innego niż oni sami. Trzeba było iść przez Czechy, a nie pchać się tutaj. To nie jest dobre miejsce.

 • kolona

  Oceniono 6 razy 6

  nocleg dla wielbłąda i dziewczyny - Zajazd Jurajski, Podlesice

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX