Łódź. Zapytali policjantów, czy mają fifkę. Funkcjonariusze odebrali im dwie torebki marihuany

Policjanci z Łodzi zatrzymali czterech mężczyzn po tym, jak ci zwrócili się do funkcjonariuszy z pytaniem, czy nie mają tzw. fifki. W czasie przeszukania okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie dwie torebki z marihuaną.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło 4 października około godziny 22:50. Do nieoznakowanego radiowozu na ul. Piotrkowskiej w Łodzi podjechał samochód marki Audi, którym podróżowało czterech mężczyzn. Jeden z nich przez uchylone okno zapytał policjantów, czy nie mają fifki. "Funkcjonariusze nie dość, że nie poratowali w potrzebie, to jeszcze przeprowadzili czynności, podczas których zabezpieczyli dwie torebki z marihuaną" - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łodzi

Łódź: Policja zatrzymała czterech mężczyzn. Kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków

W czasie przeszukania okazało się, że jeden z mężczyzn jadących audi miał w odzieży torebkę foliową z marihuaną. Kolejna paczka z narkotykiem znajdowała się w samochodzie. Policjanci zabezpieczyli w sumie 12 gramów nielegalnego suszu. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy czterej mężczyźni, w tym kierowca, byli nietrzeźwi. Mieli w organizmach od jednego do prawie dwóch promili alkoholu. Kolejne badanie wykazało, że prowadzący samochód był także pod wpływem narkotyków.

31-latek stracił prawo jazdy. Odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających i alkoholu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na dwa lata. On i jego koledzy (dwóch 32-latków i 35-latek) zostaną oskarżeni o posiadanie narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na trzy lata.

Więcej o:
Komentarze (48)
Łódź. Zapytali policjantów, czy mają fifkę. Funkcjonariusze odebrali im dwie torebki marihuany
Zaloguj się
 • elem901

  Oceniono 23 razy 19

  Za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków tylko do 2 lat

  Za posiadanie odrobiny suszu aż do 3 lat

  Chore prawo

 • fakie

  Oceniono 25 razy 19

  12g - wielki sukces organow sciagnia! Tymczasem moj pijany sasiad spokojnie jak co wieczor bil zone, tak ze cala klatka slyszala ....

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 12 razy 12

  To, że kierowca jest nawalony, zasługuje na karę. Ale pasażer ma prawo być nawalony, jego prywatna sprawa. Pasażer ma prawo ODMÓWIĆ badania alkomatem.

 • plac.czerwony

  Oceniono 26 razy 12

  Po trawie ludzie nie biją i nie zabijają. Czy dlatego jest nielegalna?

 • yaspiman

  Oceniono 17 razy 11

  chory kraj. pijany i naćpany kierowca - do 2 lat. posiadacze ziela - do 3 lat. dla mnie prawdziwym zagrożeniem jest pijany kierowca, a jak ktoś sobie spokojnie zajara to zupełnie mi to nie przeszkadza.

 • jan.go

  Oceniono 16 razy 10

  Powalony kraj w którym marihuana jest nielegalna za to legalne dopalacze

 • bartekgryko

  Oceniono 13 razy 9

  Zostawiając na boku potrzebę zatrzymania kierowcy pod wpływem, cała reszta to żenada. Jeżeli ktoś chce sobie zapalic, to niech pali, chce się napic.. niech pije. Karanie za to jest głupotą państwa pod wpływem ideologii, która się dawno temu okazała nietrafiona.

 • zueoko

  Oceniono 9 razy 9

  Ale kretyni :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX