Georgette Mosbacher: 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz

Ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że do końca roku zakończą się procedury dotyczące przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - powiedziała Mosbacher.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu Donald Trump poinformował o zgodzie na przystąpienie Polski do programu ruchu bezwizowego. - To oznacza, że w tym momencie możemy znosić wizy dla Polaków. Następnym krokiem będzie przesłanie przez Mike'a Pompeo sekretarzowi bezpieczeństwa wewnętrznego wniosku i odbędą się procedury administracyjne - tłumaczyła podczas poniedziałkowej konferencji Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher: W 2020 Polacy będą podróżować do USA bez wiz

- Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę do Kongresu, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego - dodała ambasadorka USA w Polsce. Jak powiedziała, "najbardziej ostateczny" termin zakończenia procedury upłynie z końcem roku. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - powiedziała Mosbacher.

Więcej o:
Komentarze (328)
Georgette Mosbacher: 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 45 razy 23

  Ci którzy mieliby dostać odmowę wizy dostaną teraz odmowę wjazdu na lotnisku. Koszty wzrosną o cenę biletu. :)

 • pedro.666

  Oceniono 48 razy 22

  Cała nasza wieś podkarpacka już przebiera nogami na samą myśl o wizycie w USA w celach turystycznych. To będzie nowe otwarcie w turystyce: turystyka azbestowo remontowa!

 • polonests

  Oceniono 29 razy 19

  "Bez wiz" jest stwierdzeniem niepoprawnym. Wizę będą wbijać przy wjeździe do USA. Albo nie, jeśli uznają, że nie warto wpuścić tej czy innej osoby.

 • karo80.0

  Oceniono 18 razy 16

  Who cares? Uzyskanie wizy (10-letniej) to od dawna czysta formalność dla normalnego obywatela Polski. Tymczasem półgłówki z PiS robią z tego „największe osiągnięcie polskiej dyplomacji” od momentu odzyskania niepodległości, z pozycji pieska półkretyna Trumpa. Żenada.

 • kacper2004

  Oceniono 26 razy 16

  Jest dokładnie odwrotnie niż w tytule. Nie padła żadna data. Dodatkowo proponuje jasno i wyraźnie napisać. Ruch bez wiz to po prostu brak ubiegania się o wizę. W USA siedzi miły Pan oficer i dokładnie tak jak dziś będzie filtrował przyjezdnych. Na dodatek jeszcze skrupulatniej bo zostaną zniesione wizy.... czyli pierwszy próg filtrowania osób które chcą do krainy mleka i miodu się dostać.

 • acototak

  Oceniono 27 razy 15

  Suweren wyjedzie, ale głosując będzie urządzał życie tym którzy zostaną.

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 14

  Lud sowiecki czyli Podkarpacie i Lubelszczyzna wreszcie wyjedzie cały do USA siedzieć tam na nielegalny i w Polsce wreszcie rozwiazesie problem idiotów głosujących na PiS. Alleluja i wypad do Kansas i Kentucky azbest ściągać i Polski nie niszczyć.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 23 razy 13

  Będzie to wyglądał tak jak kiedyś na granicy Wielkiej Brytami - padną pytania o cel wizyty, środki na utrzymanie miejsce pobytu czyli gdzie do kogo po co z czym i w jakim celu gdzie będzie mieszkała i za co żył czy ma ubezpieczenie zdrowotne itd itp. Jeśli coś będzie nie tak zostanie się cofniętym. My będziemy bardziej podejrzani niż obywatele Francji czy Niemiec czy Holandii - niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX