Georgette Mosbacher: 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz

Ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że do końca roku zakończą się procedury dotyczące przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - powiedziała Mosbacher.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu Donald Trump poinformował o zgodzie na przystąpienie Polski do programu ruchu bezwizowego. - To oznacza, że w tym momencie możemy znosić wizy dla Polaków. Następnym krokiem będzie przesłanie przez Mike'a Pompeo sekretarzowi bezpieczeństwa wewnętrznego wniosku i odbędą się procedury administracyjne - tłumaczyła podczas poniedziałkowej konferencji Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher: W 2020 Polacy będą podróżować do USA bez wiz

- Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę do Kongresu, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego - dodała ambasadorka USA w Polsce. Jak powiedziała, "najbardziej ostateczny" termin zakończenia procedury upłynie z końcem roku. - 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz - powiedziała Mosbacher.

Więcej o: