Świętokrzyskie. Wypadek na przejeździe kolejowym. 49-letnia kobieta wjechała pod pociąg towarowy

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Ludynia doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Na miejscu zginęła 49-letnia kobieta, która wjechała samochodem osobowym pod pociąg.
Zobacz wideo

Jak podaje Onet do wypadku doszło około godziny 7 rano na przejeździe kolejowym w Ludyni w powiecie Włoszczowskim w województwie świętokrzyskim. Na miejscu cały czas pracują służby, które starają się ustalić szczegóły zdarzenia.

Świętokrzyskie. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Ludyni. Nie żyje 49-latka

- Wstępne ustalenia wskazują, że honda civic wjechała pod pociąg towarowy relacji Kielce-Łazy. Za kierownicą auta osobowego siedziała 49-letnia kobieta, która poniosła śmierć na miejscu. (...) Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że maszynista pociągu był trzeźwy - poinformował sierż. szt. Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Na przejeździe kolejowym nie było szlabanów, działała tylko sygnalizacja świetlna. Według policji kobieta podróżująca samochodem osobowym wjechała na przejazd na czerwonym świetle. Podczas śledztwa konieczne będzie sprawdzenie, czy sygnalizacja świetlna w tym miejscu działała prawidłowo. Na miejscu nadal pracują policjanci i prokurator.

Więcej o: