Strzelce Opolskie: 72-letnia grzybiarka znaleziona martwa. Trzy dni szukała jej policja

3 października policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 72-letniej Wandy Goliszewskiej ze Strzelec Opolskich. Kobieta wybrała się z synem do lasu na grzyby. Gdy nie wróciła na umówione miejsce, zaniepokojony syn początkowo sam próbował ją odnaleźć, po kilku godzinach poszukiwań powiadomił służby. Niestety, ta historia znalazła tragiczny finał.

Znaleziono ciało 72-letniej grzybiarki, mieszkanki Strzelec Opolskich. Policja oraz straż pożarna szukała jej trzy dni. W poszukiwaniach wykorzystano radiowozy, kamery termowizyjne i specjalnie szkolone psy. Niestety, kobietę odnaleziono martwą w lesie około 19 w sobotę.

Szeroko zakrojone poszukiwania

Jak podaje lokalny portal nto.pl, w poszukiwaniach wykorzystano radiowozy, kamery termowizyjne i specjalnie szkolone psy. Do działań zostały skierowane opolskie oddziały prewencji komendy wojewódzkiej policji w Opolu. Na miejsce do pomocy została ściągnięta również sekcja poszukiwawczo-ratownicza.

- Na miejscu pracował prokurator. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich - powiedział sierż. sztab. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kobieta poszła na grzyby i zaginęła

72-letnia mieszkanka Strzelec Opolskich w czwartek 3 października wybrała się wraz z synem na grzyby do lasu w okolicach Łazisk w gminie Jemielnica. Nie miała ze sobą telefonu komórkowego. W pewnym momencie rozdzieliła się z synem - ale nie pojawiła się w wyznaczonym miejscu o ustalonej porze. Po kilku godzinach samodzielnych, ale niestety bezskutecznych poszukiwań, mężczyzna postanowił powiadomić służby.

Apel do grzybiarzy

"Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas wyprawy do lasu" - zaapelowała 3 października Opolska Policja.

Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że nie każdy kto idzie do lasu, potrafi sprawnie się po nim poruszać. W ubiegłych sezonach otrzymywaliśmy zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś zgubił się w lesie. Wtedy służby ratunkowe wyruszają z pomocą i poszukują zaginionych

- apeluje Policja.

Do lasu najlepiej wybierać się w towarzystwie – im więcej osób, tym lepiej. Dzieci, starsze i schorowane osoby nie powinny same wchodzić do lasu; nie zapominajmy o zabraniu latarek i elementów odblaskowych, dzięki którym w czasie zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni;kiedy nie jesteśmy pewni co do swojej orientacji w terenie lepiej nie odchodźmy zbyt daleko od drogi, w głębi lasu bardzo szybko można zgubić drogę powrotną

- ostrzegają funkcjonariusze.

Więcej o:
Komentarze (72)
Znaleziono ciało 72-letniej grzybiarki, która zaginęła w lesie. Kobiety przez trzy dni szukała policja, straż pożarna i rodzina
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 45 razy 25

  Jak widać, niektórzy na wieść, że pokazały się grzyby, tracą rozum.

  Kilka lat temu, w okolicach Wałcza, widziałem las po przejściu zawodowych grzybiarzy. Mieszkające w tym lesie dziki, zapewne były zdumione, że MOŻNA las rozorać lepiej niż one...

 • siwywaldi

  Oceniono 40 razy 24

  Co to się z tymi ludźmi porobiło?
  Za komuny połowa uczestników zakładowych wycieczek "na grzyby" wracała do autokarów na czworaka, ale NIKT się jakoś nie gubił. :-)

 • goldberg

  Oceniono 32 razy 14

  ZUS i PiS dziękują za popieranie partii czynem i zgon przed terminem.

 • Paweł Gaweł

  Oceniono 23 razy 13

  Czytamy o zaginięciach i poszukiwaniach w lesie terenie itd za pomocą kamery termowizyjnej. Dotychczas nie natrafiłem na informację o odnalezieniu kogokolwiek za pomocą tego narzędzia. Latają helikopterem i nic nie znajdują. Chyba jednak jest coś nie tak.

 • marikfox

  Oceniono 41 razy 11

  Jestesmy tak samo zagubieni przy urnach wyborczych jak w lesie.
  Patrzac na Polske ostatnich lat to naprawde jestesmy w lesie.

 • poppers68

  Oceniono 20 razy 10

  Przez DZIESIĘCIOLECIA Polacy ruszali na grzyby. Rodzinnie, w pojedynkę, z sąsiadami, z zakładu pracy i tak dalej. Podobnie jak w góry.....
  Coś się z tym narodem stało, że wyjazd na grzyby to jak polowanie na tygrysy ( nie wiadomo, kto wróci a kto nie) a wycieczki w góry zostały zastąpione w pełni świadomymi misjami samobójczymi ( z loterią, komu się uda).
  Nie pierwsza informacja, iż trzeba szukać grzybiarza a przed nami wyprawy na Gubałówkę piechotą , w śniegu, w skarpetkach i fioliowych płaszczykach zimą ( niech zgadnę - płaszcze foliowe w biało-czerwonych barwach i z godłem państwowym?)

 • andrzejwrobel

  Oceniono 13 razy 5

  Czy wy naprawde jestescie az tacy zalosni ze pod takim artykule pojawia na 30s reklama beznadziejnego banku millenium... Brak humanitaryzmu...

 • sokrates2.life

  Oceniono 4 razy 4

  Klasyka kryminalistyki. Przyczyną śmierci będzie uderzenie głową w gałąź (albo odwrotnie)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX