Legnica: tragiczny wypadek. Bus zderzył się z osobówką. Nie żyje 10-letnia dziewczynka

Do czołowego zderzenia osobowego fiata z dostawczym busem doszło w sobotę około godziny 19.30 przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na miejscu zginęła 10-letnia pasażerka auta osobowego. Do szpitala w ciężkim stanie trafił też 19-letni kierowca fiata, a także druga z pasażerek, 11-latka.
Zobacz wideo

10-letnia pasażerka osobówki zginęła na miejscu w wyniku czołowego zderzenia. Do szpitala zaś trafił 19-letni kierowca (ze względu na ciężki stan nie zbadano go alkomatem, ale pobrano od niego próbki krwi), a także druga, 11-letnia pasażerka auta.

Doszło do zderzenia czołowego, jest jedna ofiara śmiertelna

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 19:30 na wysokości Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jadący od strony Jawora kierowca fiata z niewyjaśnionych przyczyn przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym busem dostawczym marki Mercedes. Wiadomo, że kierowca busa był trzeźwy. 10-letnia pasażerka fiata zginęła na miejscu.

- Dziesięcioletnia dziewczynka jadąca samochodem zmarła mimo natychmiastowej reanimacji. Druga pasażerka, jedenastoletnia dziewczynka i kierowca Fiata w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala – powiedziała lokalnemu portalowi lca.pl mł. asp. Jagoda Ekiert, rzeczniczka prasowa policji w Legnicy.

Jadący osobówka trafili do szpitala

11-latka znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Legnicy, jej stan określa się jako skrajnie ciężki. Do tego samego szpitala przewieziono też na początku kierowcę auta, ale wkrótce podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Wrocławia. Kierowca busa nie odniósł większych obrażeń.

Więcej o:
Komentarze (19)
Legnica: tragiczny wypadek. Bus zderzył się z osobówką. Nie żyje 10-letnia dziewczynka, reszta pasażerów osobówki jest ciężko ranna
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 19 razy 5

  "Bus zderzył się z osobówką."
  "Jadący od strony Jawora kierowca fiata z niewyjaśnionych przyczyn przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym busem dostawczym marki Mercedes. "

  W końcu kto z kim się zderzył ?
  Ja p.i.e.r.d.o.l.ę....czy wy potraficie coś składnie napisać.....

 • hipokryzja

  Oceniono 9 razy 3

  Komentarze włączone, bo to nie było dziecko miliardera?

 • sprzedam_sie

  Oceniono 1 raz 1

  Szybciej, szybciej dziczo kudlata!!!
  Bo "Lubie Zapierlalac" mam na zderzaku.

 • gregra

  Oceniono 3 razy 1

  Najszczersze kondolencje. Żal, smutek, cały świat się zawalił...

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 21 razy 1

  "Wiadomo, że kierowca busa był trzeźwy"
  A co to ma do rzeczy? Nawet gdyby był pijany w cztery d..., to i tak nie byłby w żadnym stopniu winnym tego wypadku. Jak tak dalej pójdzie, to "dziennikarze" GW napiszą: "Kierowca tira jadący z Opola do Wrocławia z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. Okazało się, że kierowca autobusu na trasie Białystok-Lublin był trzeźwy."

 • wqcyzx

  Oceniono 2 razy 0

  Jak znam żywot takimi duperelami jak pasy bezpieczeństwa nikt się nie kłopotał. Przecież gdy się ma 10 lat to się jest najmądrzejszą na świecie.

 • no4nwo

  Oceniono 1 raz -1

  Takie wiadomości niszczą mnie psychicznie...

 • podaj.haslo

  Oceniono 29 razy -9

  Oczywiście komentarze nie są wyłączone, bo po co? Przecież to nie Starak jechał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX