Legnica: tragiczny wypadek. Bus zderzył się z osobówką. Nie żyje 10-letnia dziewczynka

Do czołowego zderzenia osobowego fiata z dostawczym busem doszło w sobotę około godziny 19.30 przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na miejscu zginęła 10-letnia pasażerka auta osobowego. Do szpitala w ciężkim stanie trafił też 19-letni kierowca fiata, a także druga z pasażerek, 11-latka.
Zobacz wideo

10-letnia pasażerka osobówki zginęła na miejscu w wyniku czołowego zderzenia. Do szpitala zaś trafił 19-letni kierowca (ze względu na ciężki stan nie zbadano go alkomatem, ale pobrano od niego próbki krwi), a także druga, 11-letnia pasażerka auta.

Doszło do zderzenia czołowego, jest jedna ofiara śmiertelna

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 19:30 na wysokości Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jadący od strony Jawora kierowca fiata z niewyjaśnionych przyczyn przeciął pas zieleni i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym busem dostawczym marki Mercedes. Wiadomo, że kierowca busa był trzeźwy. 10-letnia pasażerka fiata zginęła na miejscu.

- Dziesięcioletnia dziewczynka jadąca samochodem zmarła mimo natychmiastowej reanimacji. Druga pasażerka, jedenastoletnia dziewczynka i kierowca Fiata w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala – powiedziała lokalnemu portalowi lca.pl mł. asp. Jagoda Ekiert, rzeczniczka prasowa policji w Legnicy.

Jadący osobówka trafili do szpitala

11-latka znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Legnicy, jej stan określa się jako skrajnie ciężki. Do tego samego szpitala przewieziono też na początku kierowcę auta, ale wkrótce podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Wrocławia. Kierowca busa nie odniósł większych obrażeń.

Więcej o: