Wielkopolska. Wyszli z lasu z kominiarkami. Policjantom mówili, że byli na grzybach

Policjanci z gostyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany. Sprawcy wpadli w ich ręce z workami wypełnionymi świeżo ściętym zielem konopi indyjskich. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 25 kg narkotyku.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja gostyńskich kryminalnych poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w terenie zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn, 24- i 30-latka, którzy są podejrzani o uprawę konopi indyjskich.

Gostyń: wychodzili z lasu z kominiarkami

Do zatrzymania doszło 2 października, gdy mężczyźni wychodzili z lasu. Mieli przy sobie kominiarki, sekatory oraz rękawice, a chwilę wcześniej ukryli worki wypełnione świeżo ściętym zielem konopi indyjskich w wysokiej trawie. Zatrzymani początkowo tłumaczyli policjantom, że byli na grzybach, jednak w workach zamiast grzybów było ponad 25 kilogramów marihuany.

Uprawa znajdowała się w ustronnym miejscu w kompleksie leśnym, gdzie kryminalni zabezpieczyli kilka krzewów tej rośliny o wysokości od dwóch i pół metra do trzech metrów. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 25 kg narkotyku.

Podczas przeszukania domów pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów należących do zatrzymanych stróże prawa znaleźli kolejne narkotyki, tym razem niewielką ilość suszu marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości marihuany. Zostały wobec nich zastosowane środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz wideo
Więcej o: