Wielkopolska. Wyszli z lasu z kominiarkami. Policjantom mówili, że byli na grzybach

Policjanci z gostyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany. Sprawcy wpadli w ich ręce z workami wypełnionymi świeżo ściętym zielem konopi indyjskich. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 25 kg narkotyku.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja gostyńskich kryminalnych poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w terenie zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn, 24- i 30-latka, którzy są podejrzani o uprawę konopi indyjskich.

Gostyń: wychodzili z lasu z kominiarkami

Do zatrzymania doszło 2 października, gdy mężczyźni wychodzili z lasu. Mieli przy sobie kominiarki, sekatory oraz rękawice, a chwilę wcześniej ukryli worki wypełnione świeżo ściętym zielem konopi indyjskich w wysokiej trawie. Zatrzymani początkowo tłumaczyli policjantom, że byli na grzybach, jednak w workach zamiast grzybów było ponad 25 kilogramów marihuany.

Uprawa znajdowała się w ustronnym miejscu w kompleksie leśnym, gdzie kryminalni zabezpieczyli kilka krzewów tej rośliny o wysokości od dwóch i pół metra do trzech metrów. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 25 kg narkotyku.

Podczas przeszukania domów pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów należących do zatrzymanych stróże prawa znaleźli kolejne narkotyki, tym razem niewielką ilość suszu marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości marihuany. Zostały wobec nich zastosowane środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (102)
Wielkopolska: wyszli z lasu z kominiarkami. Policjantom mówili, że byli na grzybach
Zaloguj się
 • teczowyninja666

  Oceniono 56 razy 54

  Sztab policjantów rozpracował dwóch grzybiarzy-zielarzy. Do Banasia do przybytku nie wszedł służbowo ani jeden. Wot bolszaja politika.

 • jw0022

  Oceniono 32 razy 26

  Dilerzy się cieszą, policja dba żeby ceny były wysokie a i towar odpowiednio zabójczy.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 27 razy 23

  "a chwilę wcześniej ukryli worki wypełnione świeżo ściętym zielem konopi indyjskich w wysokiej trawie"

  zgroza! potworne przestepstwo, az ciarki przechodza....

 • ogniesteoczy

  Oceniono 21 razy 19

  25kg zioła na rynku to jakieś 250kg roślin do suszenia.
  jakieś mocne karki były że dali radę w 2 osoby ćwierć tony :)

 • real-meh

  Oceniono 22 razy 16

  A tymczasem w Holandii wchodzisz do coffee shop, kupujesz i palisz. W niektórych stanach USA, w Kanadzie wchodzisz i kupujesz.

 • josner

  Oceniono 14 razy 14

  Czy możecie podać dokładną lokalizację tego pola? Wybieram się w tym rejonie na grzyby i "nie chciałbym" trafić na pole jakiegoś zielska.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 16 razy 14

  Hurraaa
  Zuchy!
  Kolejny sukces policji reżimowej.
  Następnym razem zapobiegną wprowadzeniu na rynek 100 zielonej pietruszki, aresztując bandę działkowiczów

 • flying_ben

  Oceniono 13 razy 13

  Bo prawdziwi patrioci uprawiają wyłącznie konopie polskie, a nie jakieś tam indyjskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX