Małopolska: Kłusownik wpadł przez plantację marihuany. W domu miał 18 głów koźląt sarnich

Gorliccy policjanci odkryli w gminie Sękowa kilkadziesiąt krzewów konopi pod monitoringiem. Gdy ustalili, kto jest właścicielem plantacji, bezzwłocznie złożyli mu wizytę. W domu poza nielegalnym suszem znaleźli 18 głów koźląt z porożami oraz broń i amunicję. 26-latkowi grozi 8 lat więzienia.
Zobacz wideo

Policjanci z Wydziału Kryminalnego policji w Gorlicach na plantację natrafili w lesie na terenie gminy Sękowa. Znajdowało się tam ogrodzone i monitorowane poletko - łącznie 47 krzewów konopi. "Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów doprowadziły do osoby, która miała trudnić się tym przestępczym procederem" - relacjonuje KPP w Gorlicach.

Gorlice. Kłusownik wpadł przez poletko z marihuaną

Tego samego dnia policjanci udali się do mieszkania 26-latka z gminy Sękowa. W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze natrafili na 5 suszących się łodyg konopi z kwiatostanami oraz nielegalną broń i amunicję. W zamrażarkach natomiast znajdowało się 18 głów koźląt sarnich z porożami i kilkadziesiąt kilogramów mięsa dzikiej zwierzyny. 

Mężczyzna trafił do aresztu, postawiono mu zarzuty nielegalnej uprawy konopi, posiadania narkotyków, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa. 26-latkowi grozi 8 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (44)
Małopolska: Kłusownik wpadł przez plantację marihuany. W domu miał 18 głów koźląt
Zaloguj się
 • cy.nick

  Oceniono 23 razy 19

  Na zdjęciu mamy głowy dorosłych samców sarny, czyli kozłów.
  Koźlak nie może mieć poroża. Tak nazywamy sarnę w pierwszym roku życia, bez rozróżniania płci. Koźlę (mniej poprawnie - koźlak) w drugim roku jest kozą lub kozłem. Tego ostatniego z daleka poznajemy po pędzlu i parostkach, które mu wyrastają w czasie zimy. Ważne: kozioł zawsze zrzuca parostki jesienią, aby nałożyć nowe i wtedy jedynym sposobem (dla nie-myśliwych) rozróżnienia płci jest pędzel.

 • 1asz

  Oceniono 13 razy 13

  Wyjątkowy bydlak:(

 • hi2per

  Oceniono 17 razy 13

  Kłusownik wyklęty.

 • cezar85

  Oceniono 20 razy 12

  jaki kłusownik?

  zwykły myśliwy, katolik, patriota, miłośnik natury i prawdziwy Polak

 • hens

  Oceniono 11 razy 11

  Kożlęta sarnie nie mają poroży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX