Niedziele handlowe 2019. Czy 6 października sklepy będą otwarte?

Przed nami pierwsza niedziela października. Czy będzie to dzień, podczas którego będziemy mogli zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce lub Auchan? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, żeby to sprawdzić.
Zobacz wideo

6 października nie jest niedzielą handlową. Wynika to z zasady, według której w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że na kolejną niedzielę , podczas której będziemy mogli zrobić zakupy, poczekamy aż do 27 października. 6, 13 i 20 października to niedziele, w czasie których supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe  2019. Gdzie można coś kupić w niedzielę niehandlową?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe został wprowadzony na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta z  2018 roku. Dokument ten reguluje, która niedziela jest handlowa, a która nie, ale wskazuje także sklepy, które mogą być otwarte bez względu na zakaz handlu. Gdzie można coś kupić w niedzielę niehandlową? Takimi sklepami są m.in. apteki, stacje benzynowe, punkty pocztowe oraz sklepy, w których w niedziele sprzedaje właściciel przedsiębiorstwa.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy 6 października sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 11 razy 5

  Nareszcie UZ zaszczycił nas, mnie ,moją sąsiadów i zapewne pustelnika w Lasku Bielańskim nawet panią przedszkolankę Krystynę W.w placówce do której uczęszcza moja wnuczka oraz panią ważną Cecylię A. Jednak nie znam odpowiedzi czy do najbliższej handlowej niedzieli zostanie dokończona budowa nowego obiektu handlowego naprzeciwko czyli Castoramy oraz czy będzie tam pracowała zwolniona za wykupienie wszystkich klapek Kubota w cenie promocyjnej(58 par i sprzedaży na Różyckiego) z Biedronki kasjerka Bogumiła B. Proszę w następnym komunikacie( czyli za około godzinę) o odpowiedź!!

 • baxter21

  Oceniono 8 razy 4

  UZ,NPK,Apik są wniebowzięci ! Ich durne "artykuły" o niedzielach mają szansę wisieć na głównej przez 45 minut ! Brawo. Ale wracajcie już do redagowania swoich gazetek szkolnych. Tutaj czytelnicy mają wyższe wymagania

 • piotras01

  Oceniono 10 razy 4

  po kiego walca kalendarz od stycznia? rok się cofa czy lenistwo ?

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 10 razy 4

  O! Niedziele handlowe. :)
  I tu UZ i NPK się doskonale odnajdują. Przygłupie teksty dla nikogo.
  Tak trzymać, Redakcjo! :D

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  odpowiem klasykiem... rzygam tymi artykulami...

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 3 razy 3

  A czy najbliższy poniedziałek jest pracujący?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  UZ, czy w najbliższy wtorek sklepy będą otwarte?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  UZ, a jaki jest dzień po niedzieli?

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX