Wypadek 鄉ig這wca Mi-17 na lotnisku w Le幡icy Wielkiej. Maszyna jest powa積ie uszkodzona

Na lotnisku wojskowym w Le幡icy Wielkiej dosz這 do wypadku 鄉ig這wca wojskowego Mi-17. Maszyna nale篡 do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Za這dze 鄉ig這wca nic si nie sta這, jednak zosta on powa積ie uszkodzony.

O sprawie po raz pierwszy informował portal rmf24.pl. Do zdarzenia doszło w czwartek 3 października około godziny 20:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że śmigłowiec Mi-17 przewrócił się na lewy bok podczas lądowania. Członkom załogi nic się nie stało, ale maszyna jest poważnie uszkodzona. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku była usterka. 

Wypadek śmigłowca Mi-17. Straż pożarna pokryła maszynę pianą

Na pokładzie maszyny było dwóch pilotów i technik. Jak informuje portal defence24.pl, wszyscy wyszli ze śmigłowca o własnych siłach. Wypadek miał miejsce podczas lotu treningowego. Na pokładzie nie było pasażerów ani żołnierzy desantu.

- Śmigłowiec został profilaktycznie pokryty przez wojskową straż pożarną pianą - w rozmowie z reporterem RMF FM powiedział rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Państwowa Komisja ds. Badania Wypadków Lotniczych.

>>>Chociaż czasami ulegają wypadkom, śmigłowce są bardzo użyteczne w akcjach ratowniczych. Wideo poniżej ukazuje widowiskową akcję w Alpach, podczas której pilot śmigłowca wykonał wyjątkowo trudny manewr.

Zobacz wideo