Karambol na S52 z udziałem ośmiu samochodów. Droga z Bielska-Białej do Cieszyna zablokowana

Na drodze ekspresowej S52 w Bielsku-Białej niedaleko zjazdu na Wapienicę doszło do wypadku z udziałem ośmiu samochodów. W wyniku karambolu zablokowana została droga do Cieszyna.

Do karambolu na S52 doszło chwilę po godzinie 6 rano. Osiem samochodów zderzyło się na 32. kilometrze drogi, w pobliżu zjazdu na Wapienicę. Uszkodzone pojazdy stoją na liczącym 50 metrów odcinku ekspresówki. Jak informuje "Dziennik Zachodni", do wypadku doszło na mokrej, śliskiej jezdni. 

>>>Wyobraźnia piratów drogowych czasami zaskakuje ich samych. Takich wyczynów na drogach lepiej nie powtarzać:

Wypadek na S52. Na drodze z Bielska-Białej do Cieszyna tworzy się korek

Z doniesień "Wirtualnej Polski" wynika, że w karambolu została ranna jedna osoba. Na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Na trasie z Bielska-Białej do Cieszyna są ogromnie utrudnienia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że jezdnia lewa została zablokowana, a ruch w kierunku Cieszyna odbywa się jednym pasem. Przewiduje się, że ruch na S52 zostanie wznowiony ok. godziny 8:20. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Karambol na S52 z udziałem ośmiu samochodów. Droga z Bielska-Białej do Cieszyna zablokowana
Zaloguj się
 • nazimno

  Oceniono 16 razy 16

  Ludzie jezdza mniej wiecej tak jak bignie stado zdziczalych psow:
  jeden za drugim w odstepach na dlugosc max. jedego samochodu.
  W tym kontekscie nalezy zzapelowac do tego stada, by przestalo
  obarczac wina za takie wypadki tzw. "warunki".
  Takie wypadki powoduja oczywisci DURNIE i mentalni IDIOCI.
  KONIEC OPINII.

 • gonzoe

  Oceniono 12 razy 12

  Chciałbym wszystkich uświadomić, że polska policja oficjalnie twierdzi, że jazda "na zderzaku" nie jest wykroczeniem. Na to więc wygląda, że wypadek nastąpił zgodnie z przepisami (w interpretacji policji), więc można będzie wszystko zwalić na "nadmierną prędkość".

  Skąd w Polsce taka mania jechania tuż za poprzedzającym pojazdem? Czy mamy aż tak skretyniały naród, że nie zdaje sobie sprawy z tego co nastąpi, gdy któryś z samochodów gwałtownie zahamuje?

 • alicel50

  Oceniono 11 razy 9

  Kilka razy w miesiącu jeżdżę A2 odcinek Warszawa - Łódź. Nieustannie pojawiają się entuzjaści jazdy na zderzaku przy maksymalnych dozwolonych prędkościach. Jeżeli nie widzę w lusterku świateł samochodu jadącego za mną, to jest to oznaka jakiejś choroby czy też niedowartościowania.
  Dodam, że mój samochód ma maksymalną prędkość 250 km/h więc nie wygląda na zawalidrogę, na którym trzeba wywierać presję. JAZDA NA ZDERZAKU TO POKAZYWANIE SWOICH KOMPLEKSÓW.

 • logikairozum

  Oceniono 15 razy 9

  w Polsce bardzo zauważalna jest jazda zderzak w zderzak - nie ma tego w Czechach, Anglii, Niemczech etc

 • credit28

  Oceniono 8 razy 8

  Niech zgadnę: Wszyscy zdrowo z@Ƥ!€RD¥L@Lǀ, 100/h jeden za drugim 20 metrów odstępu...

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  No to drogówka musiała pospisywać stany liczników.

 • senioryta13

  Oceniono 1 raz -1

  zrobic tak jak w shanghaju, korzystac z samochodu co drugi dzien, raz parzysta koncowka rejestracji, a drugi dzien, nieparzysta, problem z glowy, do czasu jak sie wybuduje austostrady proporcjjonalnie do ilosci samochodow.
  Aha, UE grzebie sie, za malo daje na drogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX