Opole. SOR w szpitalu wojewódzkim do likwidacji. Placówka przyjmuje ponad 20 tys. pacjentów rocznie

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wystąpiła o niezwłoczne przekształcenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w izbę przyjęć. Jak tłumaczą władze placówki, przyczyną są braki kadrowe, które mają uniemożliwiać spełnianie wymagań stawianych placówkom medycznym przez nowe rozporządzenie ministra zdrowia.

- Nie ma lekarzy. W ogóle występuje problem, żeby lekarze chcieli pracować w szpitalach. Wolą podejmować pracę w otwartym lecznictwie. A już na SORze, gdzie praca jest wyjątkowo opresyjna, lekarze nie chcą pracować za żadne pieniądze – poinformowała Renata Ruman-Dzido, prezes zarządu Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, w rozmowie z TVN24

Jak podaje portal, jeżeli Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie zamknięty, jego obowiązki będzie musiał przejąć Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który przyjmuje aż 41 tys. pacjentów rocznie - najwięcej województwie. Jeśli dojdzie do tego kolejne 20 tys., to zdaniem szefa USK Dariusza Madery, jego placówka nie będzie w stanie "zapewnić profesjonalnej pomocy dla tak dużej liczby pacjentów".

Szpital zaprzyjaźniony na Katowickiej przyjmuje 20 tys. pacjentów. Nikt z nami nie rozmawiał na temat możliwości przejęcia pacjentów, nikt z nami nie ustalał, czy my jesteśmy w stanie ich przyjąć

– mówił Madera podczas konferencji prasowej.

>>>W Polsce są grupy społeczne, które nie mają dostępu do lekarzy czy jakkolwiek rozumianej opieki zdrowotnej. Bohaterowie naszego reportażu próbują im pomóc:

Zobacz wideo

NFZ negocjuje przesunięcie terminu likwidacji SOR-u 

Tymczasem opolski NFZ negocjuje przesunięcie terminu likwidacji SOR-u w Opolskim Szpitalu Wojewódzkim do 1 lutego 2020 roku. – Mamy nadzieję, że przesunięcie terminu pozwoli, aby dyrekcja szpitala i zarząd województwa zatrudnili kadrę lekarską, która będzie obsadzała dyżury w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – poinformowała Barbara Pawlos, rzecznik prasowy ogólnopolskiego NFZ w rozmowie z TVN24.

Więcej o:
Komentarze (52)
Opole. SOR w szpitalu wojewódzkim do likwidacji. "Nie ma lekarzy"
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 30 razy 30

  Miała być Polska w ruinie i jest. Pisobolszewia dotrzymuje obietnic.

 • ar.co

  Oceniono 25 razy 25

  Szumowski, napisz od razu, żeby cię dyrekcja szpitala przeprosiła!
  Albo wypożycz na 3 dni paru lekarzy, jak na porodówce w Zakopanem. Aby do wyborów, potem i tak się szpitale pozamyka, a sÓweren niech się modli o zdrowie.

 • gruszka1

  Oceniono 25 razy 25

  Plan PiS na likwidacje kolejek na SORze to likwidacja SOR...

 • rozterka47

  Oceniono 26 razy 24

  Jednym słowem jest coraz gorzej .
  Kto to zachęcał lekarzy do wyjazdu z Polski , Hrynkiewicz posłanka PISu ?
  No , to jej posłuchali - głosujcie na PIS , to za chwilę SORów nie będzie .

 • earthboundmisfit

  Oceniono 20 razy 20

  I Patryś Hatakumba nic nie zdziałał w swoim mateczniku? A taki był nowoczesny, metro z Sofii chciał nam przeszczepiać...

 • motyw4

  Oceniono 19 razy 19

  Dobra zmiana zawitała w opolskie? ciekawe jakie będą wyniki wyborów? 500+ wygra?

 • andrzej.wald

  Oceniono 18 razy 18

  Jedna z posłanek mówiła w kontekście lekarzy jak im się nie podoba to "niech jadą". Posłuchali i zagłosowali nogami. Jak taka mądra to niech teraz zrobi rekrutację lekarzy do SORu w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

 • romek-z

  Oceniono 18 razy 18

  Opole pana Jakiego. Gangrena toczy służbę zdrowia w mieście Jakiego.
  Bezczelny kolega Jakiego w Debacie w TOKFM zrzuca wszystko na Platformę i opcję niemiecką, podpierając się Bogiem. I ten duet według niego ma tajny plan prywatyzacji szpitaliw Opolu. Ciekawe kto mu pomoże w SOR jak nie ma wystarczającej liczby lekarzy psychiatrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX