Grudziądz. Pijany mężczyzna z siekierą wtargnął do miejskiego ratusza. Szukał prezydenta

- Mężczyzna z siekierą w ręku próbował wtargnąć w czwartek do biura prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego - poinformował sierż. sztab. Maciej Szarzyński. Mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, groził sekretarce domagając się rozmowy z Glamowskim. Został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Do sytuacji doszło w czwartek około godziny 13:00 w urzędzie miasta w Grudziądzu. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że mężczyzna wszedł do urzędu z siekierą. W jednej ręce trzymał broń, w drugiej piwo. Domagał się rozmowy z prezydentem Glamowskim - relacjonuje sierż. sztab. Maciej Szarzyński z komendy miejskiej policji w Grudziądzu w rozmowie z Gazeta.pl.

Gdy sekretarka poinformowała go, że prezydenta nie ma w gabinecie, wtedy napastnik miał grozić kobiecie przykładając jej siekierę do szyi. - Na szczęście na groźbach się skończyło. Mężczyzna wyszedł i udał się w swoją stronę. Sekretarka natychmiast powiadomiła służby i chwilę później zatrzymaliśmy sprawcę. Został przetransportowany do aresztu - dodaje Szarzyński.

Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Póki co nie postawiono mu zarzutów. Czekamy aż wytrzeźwieje.

- przekazał Szarzyński.

>>>W Teksasie do banku wtargnął uzbrojony mężczyzna. Pracownica placówki nie dała się jednak zastraszyć i została bohaterką:

Zobacz wideo
Więcej o: