Kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany. Uznano cud za jego wstawiennictwem

Papież Franciszek zatwierdził dekret, który uznaje cud za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. To sprawia, że kardynał może być uznany za błogosławionego.

Już we wrześniu pojawiły się informacje, że Prymas Tysiąclecia zostanie ogłoszony błogosławionym. By do tego doszło, po spełnionej serii wymogów potrzebna była tylko decyzja papieża Franciszka. Jak poinformowano 3 października, głowa Kościoła podpisała stosowne dokumenty.

Papież Franciszek zatwierdził dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeden z nich oficjalnie uznaje cud za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Tym samym spełniony został ostatni wymóg niezbędny do beatyfikacji

- napisano w komunikacie biura prasowego Watykanu. Przed Kongregacją Spraw Kanonizacyjnych cud badały dwie komisje: teologiczna i medyczna. Obydwie wydały pozytywną opinię.

Cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. Beatyfikacja już w czerwcu?

Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu przypisuje się cud z 1991 roku, 10 lat po śmierci prymasa. Chodzi o sprawę 19-latki, która zachorowała na nowotwór tarczycy z przerzutami. Nie dawano jej szans na przeżycie, ale kobiecie udało się wygrać z rakiem. Nagłe uzdrowienie nastąpić miało po tym, jak jej bliscy i siostry zakonne modlili się za wstawiennictwem właśnie prymasa Wyszyńskiego.

>>Wieloletni korespondent z Watykanu komentował pontyfikat Jana Pawła II: "Przerost wiary prowadził go do naiwności":

Zobacz wideo

"Tygodnik Powszechny" jeszcze we wrześniu wskazywał, że papież Franciszek podpisze ten dekret, ale podał też możliwą datę ogłoszenia kard. Wyszyńskiego błogosławionym.

Jak nas poinformowano w Watykanie, na życzenie kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 r. w Warszawie - pisał "TP".
Więcej o:
Komentarze (367)
Papież Franciszek podpisał dekret. Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński, zostanie beatyfikowany
Zaloguj się
 • plac.czerwony

  Oceniono 67 razy 57

  Jeden z największych przekrętów tej sekty to nadawanie nadprzyrodzonego charakteru funkcjonariuszom sekty. Błagam, jeśli masz rozum spójrz na to racjonalnie.

 • pedro.666

  Oceniono 68 razy 50

  Takie cuda to można kupić w każdym sklepie z cudami medycznymi. Cud prawdziwy to jak komuś noga odrośnie albo ręka. Udało się kiedyś?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 52 razy 40

  XXI wiek, ludzie latają na Księżyc, fizyka kwantowa ma coraz mniej tajemnic, nawet Wszechświat trochę zbadali i historię jego powstania, ewolucji... a tu dalej wiara w cuda.

 • wolak007

  Oceniono 54 razy 36

  Chińczycy, Żydzi, Hindusi lądują na Księżycu w 2019 roku, a MY... :/

  PS Ten kraj nie ma przyszłości!...

 • ochujek

  Oceniono 48 razy 32

  Zachwycał się gdy Adolf "robił porządek z Żydami". Z archiwów kościelnych znikają takie kwiatki. W prywatnych na szczęście trochę ocalało. No i ten jego "spowiednik tysiąclecia" - pedofil Skorodecki.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 43 razy 31

  Do ortopedy już za 5 miesięcy. Ani chybi kolejny cud ...

 • jerry61

  Oceniono 42 razy 28

  W jakim rycie może zostać "błogosławionym" antysemita i chwalca faszyzmu - Wyszyński? Tylko w Koś Kacie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX