Wyrok TSUE ws. frankowiczów według Bodnara. RPO w jednym zdaniu podsumował wagę trybunału

RPO Adam Bodnar skomentował czwartkowy wyrok TSUE ws. frankowiczów, choć nie od strony gospodarczej czy biznesowej. Przypomniał w jednym zdaniu, jak ważnym gremium jest unijny Trybunał.

W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał długo wyczekiwany wyrok w sprawie frankowiczów, korzystny dla osób, które zaciągały zobowiązania we frankach.

TSUE uznał, że sąd może unieważnić całą umowę kredytową, jeśli znajdują się w niej nieuczciwe klauzule. Kluczowy jest tu interes kredytobiorcy - jeśli ten zgodzi się na unieważnienie całej umowy sądy nie powinny stawać tu na przeszkodzie. Frankowicze z radością przyjęli wyrok, zapowiadając: "Banksterzy, szykujcie się na lanie".

Wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów. Kredytobiorcy zyskali potężny oręż w walce z bankami

Bodnar komentuje wyrok TSUE ws. frankowiczów

Do sprawy odniósł się na Twitterze także rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. RPO w wymowny sposób przypomniał o tym, jak ważną rolę pełni TSUE, który przecież przez ostatnie lata miał kiepską prasę nad Wisłą, głównie za sprawą sporów Polski z UE.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - trybunał obywateli RP oraz ich praw i wolności

- tylko tyle napisał Bodnar.

>>Adam Bodnar będąc gościem Porannej Rozmowy, wypowiedział się na temat frankowiczów. Stwierdził wtedy, że liczenie na ustawodawcę to marzenie ściętej głowy:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (255)
Wyrok TSUE ws. frankowiczów. Adam Bodnar komentuje: Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - trybunał obywateli RP oraz ich praw i wolności
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 90 razy 64

  Polacy to TSUE wziął was w obronę. Prawdziwy Trubunał!!! A teraz wyobraźcie sobie te PiS wydmuszki które oszukały was 4 lata temu i palcem nie kiwnęły. PAMIĘTAJCIE 13 PAŹDZIERNIKA ZDECYDUJECIE CZY BĘDXIE MIAŁ BRONIĆ PRZED BEZPRAWIEM PIS⚠⚠⚠

 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 46

  Nie ma się czym ekscytować. Morawiecki swoje już wziął. Za wyrównanie dla "frankowiczów", zapłacimy wszyscy.

 • czechy11

  Oceniono 48 razy 36

  Gdyby nie TSUE Polacy nadal byliby w czarnej dziurze. 4 lata Kotletowa Przyłębska nie kiwnęła palcem biorąc kasę za nic nie robienie i wydawanie wyroków na zamówienie. DUDA który kłamał w wyborach również zajmował się jazda na nartach. NA SZCZĘŚCIE TSUE EUROPEJSKI WSPANIAŁY PRAWDZIWY TRYBUNAŁ URATOWAŁ POLAKÓW⚠⚠⚠⚠

 • sector23

  Oceniono 43 razy 29

  No to PiSdeusze w kropce. "Zły " trybunał wydał korzystny dla Polaków werdykt. No i jak to teraz ograć w przekazach dnia?!

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 23

  "Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - trybunał obywateli RP oraz ich praw i wolności"
  -----
  Podpisuje sie pod tym.

 • sebastian100

  Oceniono 33 razy 23

  Prawo i sprawiedliwość okazała się być w TSUE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX