Wyrok TSUE ws. frankowiczów według Bodnara. RPO w jednym zdaniu podsumował wagę trybunału

RPO Adam Bodnar skomentował czwartkowy wyrok TSUE ws. frankowiczów, choć nie od strony gospodarczej czy biznesowej. Przypomniał w jednym zdaniu, jak ważnym gremium jest unijny Trybunał.

W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał długo wyczekiwany wyrok w sprawie frankowiczów, korzystny dla osób, które zaciągały zobowiązania we frankach.

TSUE uznał, że sąd może unieważnić całą umowę kredytową, jeśli znajdują się w niej nieuczciwe klauzule. Kluczowy jest tu interes kredytobiorcy - jeśli ten zgodzi się na unieważnienie całej umowy sądy nie powinny stawać tu na przeszkodzie. Frankowicze z radością przyjęli wyrok, zapowiadając: "Banksterzy, szykujcie się na lanie".

Wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów. Kredytobiorcy zyskali potężny oręż w walce z bankami

Bodnar komentuje wyrok TSUE ws. frankowiczów

Do sprawy odniósł się na Twitterze także rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. RPO w wymowny sposób przypomniał o tym, jak ważną rolę pełni TSUE, który przecież przez ostatnie lata miał kiepską prasę nad Wisłą, głównie za sprawą sporów Polski z UE.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - trybunał obywateli RP oraz ich praw i wolności

- tylko tyle napisał Bodnar.

>>Adam Bodnar będąc gościem Porannej Rozmowy, wypowiedział się na temat frankowiczów. Stwierdził wtedy, że liczenie na ustawodawcę to marzenie ściętej głowy:

Zobacz wideo
Więcej o: