Korupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn

Funkcjonariusze CBA ustalili, że były zastępca dyrektora jednego z biur Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej miał brać łapówki od jednego z warszawskich przedsiębiorców, udzielając mu w zamian informacji o przetargach. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Śledztwo w sprawie korupcji w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej prowadzi warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci zatrzymani w tej sprawie dwie osoby - byłego zastępcę dyrektora Biura Służb Technicznych ds. Łączności w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (który obecnie jest szeregowym pracownikiem tej instytucji) oraz jednego z warszawskich przedsiębiorców.

Korupcja w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Zatrzymani usłyszą zarzuty

Z ustaleń funkcjonariuszy CBA wynika, że pracownik PAŻP przyjmował łapówki w postaci sprzętu elektronicznego. W zamian za otrzymane korzyści majątkowe przekazywał informacje o przetargach przedsiębiorcy, którego firma brała później udział w prowadzonych zamówieniach. Proceder ten miał miejsce w 2018 roku. 

Zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty. To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Agenci CBA nie wykluczają, że będzie ich więcej. 

>>Jaka jest twarz obecnej władzy? "Banaś, Misiewicz, Kuchciński". Rzecznik PSL komentuje:

Zobacz wideo
Więcej o: