IMGW wydał ostrzeżenia. Na południu Polski wystąpią intensywne opady deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował mapę ostrzeżeń meteorologicznych. Wynika z niej, że na południu Małopolski i Podkarpacia możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia wydano dla części województw małopolskiego oraz podkarpackiego. Obowiązują one w powiecie nowosądeckim, Nowym Sączu i gorlickim oraz jasielskim, krośnieńskim, Krośnie, strzyżowskim, brzozowskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim, przemyskim i Przemyślu. Meteorolodzy przewidują, że w tych powiatach wystąpią intensywne opady deszczu. Ich prognozowana wysokość to 30-40 mm, a lokalnie nawet 50 mm.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu. Co oznacza alert I stopnia?

Przypomnijmy, że ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W obszarze występowania zagrożenia można spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym i kolejowym. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

>>Chcesz uchronić swoje trampki przed przemoknięciem? Mamy na to bardzo łatwy sposób:

Zobacz wideo
Więcej o: