Gorlice. Tragiczne zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyje dwóch 18-latków

Gorlice. Nie żyje dwóch 18-latków, którzy zginęli w wypadku na północnej obwodnicy miasta. Samochód osobowy, którym jechali nastolatkowie, zderzył się z ciężarówką.

Jak podaje portal gorlice.naszemiasto.pl do wypadku doszło w środę 2 października około godziny 11. Na północnej obwodnicy miasta, w okolicach ulicy Sikorskiego w Gorlicach w województwie małopolskim, doszło do tragicznego zdarzenia.

Tragiczny wpadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch 18-latków

Samochód osobowy, którym jechało pięciu uczniów pobliskiej szkoły, zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku na miejscu zginął kierowca alfy romeo. Drugi 18-latek zmarł w drodze do szpitala. Według dotychczasowych ustaleń ciężarówka jechała od strony osiedla Górnego; na razie nie wiadomo, jakie były dokładne przyczyny zderzenia pojazdów.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy został wyrzucony poza drogę. Samochód osobowy z kolei został zmiażdżony od strony kierowcy. Z relacji strażaków, do których dotarli dziennikarze portalu wynika, że kierowca ciężarówki nie ponosi winy za wypadek. Według funkcjonariuszy nie miał on szans uniknąć zderzenia.

Asp. sztab. z policji w Gorlicach Grzegorz Szczepanek w rozmowie z WP.pl przyznał, że dwóm osobom podróżującym ciężarówką oraz trzem uczniom z samochodu osobowego nic się nie stało. - Możemy tylko przypuszczać, że samochód osobowy wpadł w poślizg. Przyczyny tragedii wskażą biegli - skomentował policjant. Na razie wiadomo, że na drodze nie ma śladów hamowania.

Więcej o:
Komentarze (60)
Gorlice. Tragiczne zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyje dwóch 18-latków
Zaloguj się
 • wojtek45wawa

  Oceniono 27 razy 19

  cóż. Jechał szybko, ale bezpiecznie. Co prawda alfa była tez pełnoletnia, a opony łyse. Ale kto mógł przypuszczać, że będzie ślisko, bo popadało.

 • ajk_gierki

  Oceniono 12 razy 10

  w tym wieku powinni mieć możliwość prowadzenia samochodu z wbudowanym ograniczeniem prędkości maks 70km/h

 • hilux_ie

  Oceniono 15 razy 9

  Ciekawe czy młodzian 'lubił zaperdalać' czy był z tych co to 'szybko ale bezpiecznie'?

 • Wies Kwiec

  Oceniono 10 razy 8

  No popatrz ..... to nie emeryci spowodowali wypadek.

 • jantos51

  Oceniono 8 razy 8

  Należy zacząć uczyć jak prawidłowo i bezpiecznie prowadzić pojazd a nie jak zdać egzamin.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  Dwa cytaty: "Na razie nie wiadomo jakie były przyczyny zderzenia pojazdów", ale "Siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy został wyrzucony poza drogę".

  Ma ktoś jeszcze wątpliwości, zwłaszcza że autem które uderzyło w ciężarówkę, była Alfa Romeo?

 • mcguirre

  Oceniono 16 razy 8

  18 latek i Alfa Romeo czyli dać małpie brzytwę. Druga kwestia to to, że kursy na prawo jazdy nie uczą jazdy samochodem. Są archaiczne i bez sensu. Uczą ludzi parkowania tyłem a nie uczą jak zachować się w sytuacji krytycznej. Chciałbym poznać statystyki ilu ludzi zginęło w wypadkach podczas parkowania. Wyniku mogę się domyślać.

 • trup

  Oceniono 11 razy 7

  zapiee...li i się rozjeebali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX