Gorlice. Tragiczne zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyje dwóch 18-latków

Gorlice. Nie żyje dwóch 18-latków, którzy zginęli w wypadku na północnej obwodnicy miasta. Samochód osobowy, którym jechali nastolatkowie, zderzył się z ciężarówką.
Zobacz wideo

Jak podaje portal gorlice.naszemiasto.pl do wypadku doszło w środę 2 października około godziny 11. Na północnej obwodnicy miasta, w okolicach ulicy Sikorskiego w Gorlicach w województwie małopolskim, doszło do tragicznego zdarzenia.

Tragiczny wpadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch 18-latków

Samochód osobowy, którym jechało pięciu uczniów pobliskiej szkoły, zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku na miejscu zginął kierowca alfy romeo. Drugi 18-latek zmarł w drodze do szpitala. Według dotychczasowych ustaleń ciężarówka jechała od strony osiedla Górnego; na razie nie wiadomo, jakie były dokładne przyczyny zderzenia pojazdów.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy został wyrzucony poza drogę. Samochód osobowy z kolei został zmiażdżony od strony kierowcy. Z relacji strażaków, do których dotarli dziennikarze portalu wynika, że kierowca ciężarówki nie ponosi winy za wypadek. Według funkcjonariuszy nie miał on szans uniknąć zderzenia.

Asp. sztab. z policji w Gorlicach Grzegorz Szczepanek w rozmowie z WP.pl przyznał, że dwóm osobom podróżującym ciężarówką oraz trzem uczniom z samochodu osobowego nic się nie stało. - Możemy tylko przypuszczać, że samochód osobowy wpadł w poślizg. Przyczyny tragedii wskażą biegli - skomentował policjant. Na razie wiadomo, że na drodze nie ma śladów hamowania.

Więcej o: