Marek Falenta domaga się badania wariografem. "Rz": Chce udowodnić, że nie zlecał podsłuchów

Jak podaje"Rzeczpospolita", Marek Falenta chce poddać się badaniu wariografem. Wniosek, by bezzwłocznie je przeprowadzić, złożył jego obrońca. W ten sposób biznesmen może chcieć wykazać, że to nie on zlecał podsłuchiwanie polityków.

Wniosek o przebadanie Marka Falenty wariografem wpłynął do dyrektora Aresztu Śledczego w Służewcu 12 września. Złożył go adwokat Marka Falenty. Jak podaje "Rzeczpospolita", biznesmen prawdopodobnie chce w ten sposób przekonać Sąd Najwyższy, że to nie on zlecał nagrywanie polityków i biznesmenów w restauracjach. Służba Więzienna poinformowała dziennik, że decyzja dotycząca badania wariografem nie należy do niej. "Brak jest podstaw do udzielenia przez dyrektora jednostki penitencjarnej zgody na badanie osoby osadzonej wariografem bez uprzedniego postanowienia wydanego przez właściwy organ procesowy" - odpowiedziała dziennikowi ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka dyrektora generalnego Służby Więziennej.

W sprawie nie wypowiada się Sąd Okręgowy w Warszawie i prokuratura. Według "Rz" kwestia badania Falenty wykrywaczem kłamstw nie pojawiła się w toku śledztwa.

Marek Falenta i sprawa podsłuchów

Marek Falenta odsiaduje wyrok 2,5 roku za podsłuchiwanie w warszawskich restauracjach m.in. polityków. Biznesmen, który nigdy nie przyznał się do winy, został zatrzymany w Walencji w Hiszpanii na początku kwietnia. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Polscy funkcjonariusze zatrzymali Falentę we współpracy z hiszpańską policją. Za zlecenie nagrywania, między innymi, rozmów polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w warszawskich restauracjach Marek Falenta został prawomocnie skazany w styczniu 2017 roku. 1 lutego 2019 r. miał się stawić w zakładzie karnym, ale tego nie zrobił. Od tego momentu, do chwili zatrzymania w kwietniu, ukrywał się.

Więcej o:
Komentarze (70)
Marek Falenta domaga się badania wariografem. "Rz": Chce udowodnić, że nie zlecał podsłuchów
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 32 razy 24

  Wariograf pokaże że nagrania zlecił kaczor i jego kolesie z pis bandy ?

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 20 razy 16

  Wszyscy przecież wiedzą kto zlecił. Falenta jest frajerem, że się podłożył zamiast wydać kolesi z PiS-bolszewii.

 • dziadwawelski

  Oceniono 19 razy 15

  Siepacze Kalkszteyna Smoleńskiego zamordują tego "węglowego głupka" ;-))) Chyba, że Jarko zajęty jest liczeniem szekli z koperty od "austriackiego wuja" ;-)))

 • remo29

  Oceniono 14 razy 14

  Żeby ten wariograf nie poraził go śmiertelnie prądem.

 • six_a

  Oceniono 16 razy 12

  obrońca falenty powinien sypnąć garścią szczegółów, żeby cały pis narobił w gacie tuż przed 13.10

 • manren

  Oceniono 10 razy 8

  Mydełka nowego się nie domaga?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX