Policja zwraca uwagę na "niechronionych". Akcja rusza w całej Polsce

Policjanci drogówki przeprowadzą dziś ogólnopolską akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem ich działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, motocyklistów czy osób, które jeżdżą na hulajnogach.
Zobacz wideo

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to zgodnie z terminologią policyjną wszyscy ci, którzy poruszają się po drogach, ale nie są chronieni nadwoziem samochodu, Osoby te często odnoszą w wypadkach poważniejsze obrażenia, niż kierowcy samochodów.

Policja apeluje do kierowców i pieszych: Przy przejściu dla pieszych zachowajcie ostrożność

Podczas dzisiejszej akcji funkcjonariusze policji będą patrolować przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach. Będą także stacjonować w miejscach, w których dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

Policja przypomina, że kierowcy, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych, powinni zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu. Funkcjonariusze apelują także do pieszych, by w okolicach dróg zachowywali się racjonalnie, nosili elementy odblaskowe, a przed wejściem na pasy zastanowili się, czy kierowca ich widzi. Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w tym roku jest prowadzona po raz dziesiąty.

Więcej o: