Turysta z Wielkiej Brytanii zwiedzał okolice Białej Podlaskiej. W zagajniku odkrył odrzutowiec

Thomas Dolman, fotograf z północnej Walii, opublikował na swoim Instragramie nietypowe zdjęcie. Widać na nim odrzutowiec. Turysta sfotografował samolot za pomocą drona w niewielkiej wsi Wólka Nosowska.
Zobacz wideo

Dolman zauważył samolot, gdy w kwietniu razem ze swoją dziewczyną i jej przyjaciółmi wybrali się na wycieczkę w okolice niewielkiej wsi Wólka Nosowska.

- Ponieważ moja dziewczyna pochodzi z Polski, przyjeżdżam tutaj regularnie. Byłem wiele razy w całym kraju, a zdjęcie w Wólce Nosowskiej zostało wykonane podczas mojej przedostatniej podróży w kwietniu - wyznał w rozmowie z Onet Podróże autor zdjęcia.

 

Jak opisuje, w pewnym momencie, przechodząc nieopodal wiejskich pól, Dolman zauważył skrzydło wystające z zagajnika. Mężczyzna wrócił w to samo miejsce dzień później. Za pomocą drona wykonał fotografię odrzutowca, który znajdował się w zaroślach. Właśnie tam turyści znaleźli samolot odrzutowy PZL TS-11 Iskra. To pierwsza polska konstrukcja produkowana z silnikiem odrzutowym. Samolot można też zobaczyć na zdjęciach Google Maps:

Sam samolot prezentuję się tak:

TS-11 Iskra/ zdj.ilustracyjneTS-11 Iskra/ zdj.ilustracyjne Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA

Dziennikarze Onetu próbowali ustalić, do kogo należy samolot. Z informacji przedstawionych przez sołtysa wsi Arkadiusza Romaniuka wynika, że maszyna znajduje się na prywatnej posesji i została kupiona od lotniska w Białej Podlaskiej.

Więcej o: