Pożar przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Spłonęła też redakcja magazynu "Press"

W poniedziałkowym pożarze w Warszawie ucierpiała także redakcja "Press", ogień zniszczył pomieszczenia i sprzęt. "Biuro wymaga całkowitego remontu, a znajdujące się w nim wyposażenie w znakomitej większości jest bezużyteczne" - opisuje redakcja magazynu.

W poniedziałek przy ul. Świętokrzyskiej 30 w centrum Warszawy wybuchł pożar sklepu spożywczego, w którym na szczęście nikomu nic się nie stało. Dopiero we wtorek pojawiła się informacja, że ogień rozprzestrzenił się na inne kondygnacje budynku w tym na lokale zajęte przez redakcję magazynu "Press" i "Presserwisu".

"Dziennikarze szybko opuścili budynek, a jedna osoba, która była w pomieszczeniu w chwili eksplozji okien, schroniła się za filarem" - opisuje "Press" w swoim stanowisku. Pożar strawił pomieszczenia zajmowane przez dziennikarzy redakcji oraz sprzęt.

Komisja warszawskiego ZGN, do którego należy lokal redakcji, oceniła, że biuro wymaga całkowitego remontu, a znajdujące się w nim wyposażenie w znakomitej większości jest bezużyteczne

- opisuje "Press". Według wstępnych ustaleń pożar zapoczątkowała awaria agregatu do klimatyzacji w sklepie. Redaktor naczelny magazynu Andrzej Skworz zamieścił na Facebooku nagranie ze swojej wizyty w zniszczonej redakcji.

Redakcji "Press" życzymy jak najszybszego powrotu do siedziby!

Więcej o: