Łódź. "Łowcy głów" zatrzymali pedofila. Uciekł z Irlandii Północnej, wcześniej służył w Legii Cudzoziemskiej

Poznańscy "Łowcy Głów" zatrzymali Polaka, który jest podejrzany o liczne przestępstwa seksualne. Mężczyzna, który krzywdził m.in. dzieci i osoby starsze, mieszka na stałe w Irlandii Północnej. Poszukiwano go dwoma europejskimi nakazami aresztowania
Zobacz wideo

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek w Łodzi. Na jego trop wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu, czyli tzw. "Łowcy głów". Polak podejrzany o liczne przestępstwa seksualne od kilkunastu lat mieszka w Irlandii Północnej. Tam miał krzywdzić dzieci, osoby starsze i nieporadne. Postawiono mu ponad 80 zarzutów, jednak po opuszczeniu policyjnego aresztu mężczyzna zniknął. Wydano za nim dwa europejskie nakazy aresztowania.

Uciekł z Irlandii Północnej do Łodzi. Podejrzany Polak służył w Legii Cudzoziemskiej

Policjanci obawiali się, ze znalezienie podejrzanego Polaka nie będzie proste. Ustalili, że sprzedał swoje mieszkanie w Irlandii Północnej za dość dużą sumę pieniędzy, a kilkanaście lat wcześniej służył jako najemnik w Legii Cudzoziemskiej. Istniały podejrzenia, że zaszył się w jakimś odległym zakątku świata. Okazało się jednak, że ukrywał się w Łodzi. Poznał tam kobietę i dwa miesiące temu wprowadził się do jej mieszkania. Właśnie tam został obezwładniony i zatrzymany. Trafił do Aresztu Śledczego w Łodzi, gdzie oczekuje na decyzję sądu o przekazaniu go do Irlandii Północnej.

Więcej o:
Komentarze (15)
Łódź. "Łowcy głów" zatrzymali pedofila. Uciekł z Irlandii Północnej, wcześniej służył w Legii Cudzoziemskiej
Zaloguj się
 • awersja

  Oceniono 27 razy 25

  " Istniały podejrzenia, że zaszył się w jakimś odległym zakątku świata" - i podejrzenia sprawdziły się... Łódź...

 • 11krzych

  Oceniono 3 razy 3

  I dało się złapać, bo nie ksiądz. Kiedy pójdą siedzieć biskupi przenoszący pedofili do innej parafii, czyli umożliwiający "łowcom dzieci" działanie na czystym terenie łowieckim? KK to bagno a ci biskupi nie będą ukarani ponieważ jest frekwencja namszy i prokuratura się boi. Jeżeli tworzysz tą frekwencję, to wiedz że jesteś współwinny kościelnej pedofilii.

 • schwarzeradler

  Oceniono 4 razy 2

  Pedofil i wykorzystywał osoby starsze. Cóż różne są zboczenia...

 • sselrats

  Oceniono 1 raz -1

  Uzyli pavulonu?

 • tumaxer

  Oceniono 7 razy -1

  Irlandia odwróciła się od katolicyzmu, to księża tacy jak on muszą uciekać.

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 17 razy -7

  Skoro tytuł artykułu jest bez słowa "ksiądz" i nie ma w nim też słowa "rzekome" tzn. że sprawa nie dotyczy branży kościelnej i estradowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX