Zapytaliśmy Polaków, czy Polska jest świeckim państwem. Odpowiedzi były dość spójne [5 Gazeta.pl]

Czwarty dzień cyklu "Piątka Gazeta.pl" dotyczy Kościoła. W związku z tym wyszliśmy na ulice Warszawy, by zapytać mieszkańców, czy według nich Polska jest państwem świeckim i czy przedstawiciele kleru powinni być obecni na publicznych uroczystościach, m.in. otwarciach szkół lub dróg. Rezultat sondy zobaczycie poniżej.
Zobacz wideo

Ogłaszamy Piątkę Gazeta.pl. Dziennikarze portalu będą codziennie opisywać inne zagadnienia - ważne dla Polaków, ale jednocześnie takie, o których politycy niekoniecznie chcą mówić przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu. W poniedziałek służba zdrowia, we wtorek edukacja, w środę pieniądze, w czwartek Kościół i w piątek oczywiście ekologia - to tematy, którymi na co dzień żyją Polacy. Pokażemy ludzką stronę każdego tematu, damy głos ekspertom, przedstawimy liczbowy aspekt rozwiązywania problemów, a także sprawdzimy, co najważniejsze ugrupowania mają do zaproponowania wyborcom.

Więcej o:
Komentarze (104)
[5 Gazeta.pl] Czy Polska jest świeckim państwem?
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 40 razy 32

  Polska jest wyznaniowym państwem w łapach chytrych ateistów w sutannach.

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 24

  To fakt że pislam zrobił z Polski katolickie zadupie. Światopoglądowo pisory są w średniowieczu.
  Zdewociały stary kawaler poucza jak powinna wyglądać rodzina.
  A od tego ich ględzenia o katolickim korzeniu można dostać mdłości.

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 22

  Spytajcie jakiegokolwiek biskupa - powie, że nic podobnego, a potem poleci na ambonę i będzie krzyczał, że Polska to tylko pod krzyżem i z kościołem... :)

 • wiarus25

  Oceniono 16 razy 16

  Tak panuje u nas reżym kato-bolszewicki ku uciesze prostactwa.

 • hipo krater

  Oceniono 16 razy 16

  Zapytajcie ludzi mieszkających na wsi i w małych miasteczkach.

 • 20portal

  Oceniono 11 razy 11

  Polska rządzi koalicja PiS z kościołem katolickim. Rezultaty widać. Będzie jeszcze gorzej. A naród głupi klęczy i ślini się do biskupów. A fe, fe...

 • hastatrespasos

  Oceniono 13 razy 11

  Kaczogranda (Polska tylko do 25.10.2015), najkochańsza curunia kościółka, ma tyle ze świeckim państwem ile sPISek ze szczytnymi hasłami w swej obłudnej nazwie, tj. z prawem i sprawiedliwością. Od czterech lat sojusz kaczego tronu z ołtarzem zwłaszcza toruńskim zacieśnia się. Konstytucyjny rozdział kościoła od państwa jest fikcją. Coraz większej forsie dla kościoła i forsownej klerykalizacji życia publicznego, oraz ingerencji kleru w życie prywatne obywateli, towarzyszą histeryczne ataki paranoików w purpurach i fioletach na rzekome OGRANICZANIE praw tej archaicznej i antyludzkiej instytucji. Ale to wszystko, ani odgradzanie kraju od świata cyrkowym murem różańcowym, nie powstrzyma ateizacji społeczeństwa. Nawet kolejny nierząd sPISku nie zapełni świątyń i nie przywróci kościołowi fikcyjnego autorytetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX