TVP zawiesza wydawcę po emisji piosenki disco-polo. "Prezes Kurski wcześniej przy niej pląsał"

Wydawca niedzielnego wydania "Pytania na Śniadanie" został zawieszony za zaproszenie do programu Ronniego Ferrari, który wykonał piosenkę "Ona by tak chciała", gdzie pojawiają się nawiązania do narkotyków. Decyzja o zawieszeniu budzi jednak zdziwienie, biorąc pod uwagę, że ta sama piosenka wybrzmiała na organizowanym przez TVP koncercie i świetnie bawił się przy niej sam Jacek Kurski.
Zobacz wideo

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl wokalista Ronnie Ferrari został zaproszony do niedzielnego wydania "Pytania na Śniadanie", a pod koniec rozmowy zaprezentował w studio swój przebój. W tekście popularnej piosenki "Ona by tak chciała" pojawiają się odniesienia do zażywania narkotyków i seksu oraz wulgaryzmy.

"Kręcić blanty", "liczyć bankroll" na antenie w Telewizji Polskiej

Podczas występu wokalista pominął tylko jeden wulgaryzm oraz zrezygnowano z pokazywania końcówki piosenki, w których piosenkach wylicza miasta, w których "nap***dalamy". W całej piosence, która pojawiła się na antenie TVP, padają jednak takie sformułowania jak: "Ona by tak chciała być tu ze mną, kręcić blanty, po czym liczyć bankroll" czy "gibona w łapie mam, a zgasić go nie mogę".

Wykonanie piosenki w weekendowym wydaniu programu śniadaniowego zostało skrytykowane między innymi przez widzów na facebookowym fanpage'u programu. Jak się dowiedzieli dziennikarze Wirtualnych Mediów, kierownictwo TVP zdecydowało w poniedziałek o zawieszeniu osoby odpowiadającej za niedzielne wydanie "Pytania na Śniadanie". Powodem nie była sama rozmowa z wokalistą, tylko wyemitowanie jego piosenki. Według spółki tekst utworu promuje naganne zachowania. Na razie TVP oficjalnie nie komentuje tej sytuacji.

Jacek Kurski bawił się na "Roztańczonym Narodowym"

Niektórzy zarzucili TVP brak konsekwencji. Nieco ponad tydzień temu Telewizja Polska prowadziła transmisję na żywo z koncertu "Roztańczony Narodowy", podczas którego wystąpili wokaliści disco-polo, w tym Ronnie Ferrari z wyżej wspomnianym utworem. - Prezes Jacek Kurski wcześniej pląsał przy tym na koncercie na Narodowym i w TVP2 transmitował na całą Polskę. Siebie nie zawiesił - podsumował Dariusz Grzędziński z "Faktu".

Prezes Kurski nawet chwalił się oglądalnością disco-polowego widowiska. "40 tys. ludzi na Roztańczonym Narodowym (wszystkie bilety sprzedane), super zabawa do północy i 3 mln przed telewizorami!" - napisał i dołączył zdjęcia z żoną i występującymi artystami. Jak zauważył Grzędziński, Kurski pozował m.in. z Radosławem Liszewskim z zespołu Weekend, który na koncercie TVP zaśpiewał do małej dziewczynki słowa "obiektem pożądania właśnie stałaś się". "Prezes wybaczył i na Narodowym nawet zapozował razem" - stwierdził dziennikarz. 

Piosenka "Ona by tak chciała" Ronniego Ferrari we wrześniu została liderem listy TIDAL Top 100 Polska oraz Spotify Polska Top 50, gdzie zebrane są najchętniej słuchane przez Polaków piosenki. "Ona by tak chciała" ma na serwisie YouTube.com ponad 66 milionów wyświetleń. Ronnie Ferrari to pseudonim 19-letniego Huberta Kacperskiego. Jego piosenki są połączeniem disco-polo, hip-hopu i muzyki tanecznej.

Więcej o:
Komentarze (103)
TVP zawiesza wydawcę po emisji piosenki disco-polo. "Prezes Kurski wcześniej przy niej pląsał"
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 62 razy 62

  może kiedy przy niej pląsał był pod wpływem.Nie da się na trzeźwo całe życie występować w roli czopka.

 • chi-neng

  Oceniono 37 razy 37

  ‘Prezes’ Kurski pląsał, pląsa i nadal będzie pląsał w kaczym bagnie, dokąd JK będzie go trzymał w kagańcu i na smyczy i spuszczał wtedy, kiedy jest mu potrzebny.

 • warszawiak67

  Oceniono 24 razy 24

  Czyżby u prezesa jakcka pojawiła się schizofrenia?

 • hikuj13

  Oceniono 22 razy 22

  jaka telewizja taka muzyka

 • strach_sie_bac

  Oceniono 23 razy 21

  Kurski to ten żul z serialu "Miodowe lata"? Nie zdziwiłbym się :D

 • wicipinski

  Oceniono 19 razy 19

  Zarządzanie kadrami jak w stalinowskiej Rosji. Boisz się uśmiechnąć i powiedzieć dzień dobry, bo nigdy nie wiadomo jak to zostanie odebrane. Dochodzimy do ściany absurdu, czy gruzy tej ściany leżą już za nami?

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 17

  Slecten kraj padł na pysk. Publiczna telewizja dla chama nadająca zlumpialy bełkot. Symbol sku...enia tego kraju

 • abm1

  Oceniono 15 razy 15

  Oto odrażająca gęba amoralnego i załganego żula. Takimi osobnikami posługuje się inny żul żoliborski, który dąży do władzy absolutnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX