Wypadek autobusu koło Kętrzyna. Wśród dwudziestu rannych są dzieci, które jechały do szkoły

W miejscowości Wopławki (województwo warmińsko-mazurskie) samochód osobowy zderzył się z autobusem. Rannych zostało 20 osób.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło około godziny 7:40. W miejscowości Wopławki koło Kętrzyna zderzyły się dwa pojazdy - samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby oraz autobus rejsowy, zabierający pasażerów z różnych miejscowości, na pokładzie którego znajdowało się 31 osób. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wśród pasażerów było kilkanaście dzieci, które jechały do szkoły. Poszkodowanych zostało 20 osób. 

Wopławki: Autobus, którym podróżowały dzieci, wpadł do rowu

Na miejsce wypadku wysłano 16 zastępów straży pożarnej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz cztery karetki pogotowia. Zorganizowano centrum zarządzania kryzysowego. Policja ustala przebieg zdarzeń. Z doniesień RMF FM wynika, że autobus wpadł do rowu. Droga między Kętrzynem a Węgorzewem jest zablokowana - informuje Radio Olsztyn.

Więcej o:
Komentarze (4)
Wypadek autobusu koło Kętrzyna. Wśród dwudziestu rannych są dzieci, które jechały do szkoły
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 3

  Pytanie: KIEDY w Polsce zostanie wprowadzony obowiązek instalowania i zapinania pasów w autokarach? Zwłaszcza w tych, używanych do przewozu dzieci?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  UZ, litości!
  Dzieci to nie "niedziele handlowe"!
  "...wśród pasażerów było kilkanaście dzieci..." - kilkanaścioro dzieci! kilkanaścioro!!!

 • proteusz33

  Oceniono 2 razy -2

  Nauka jest niebezpieczna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX