Pogoda na dziś - środa 2 października. Dziś temperatura maksymalna od 13 do 21 stopni

Pogoda na dziś - środa 2 października. Dziś w Polsce temperatura maksymalna będzie bardzo zróżnicowana. Na północny i zachodzie kraju będzie około 13 stopni - tymczasem mieszkańcy Podkarpacia mogą liczyć na 21 stopni.
Zobacz wideo

Kolejny dzień nowego miesiąca zapowiada się z bardziej pochmurną pogodą. W całym kraju mogą się dziś pojawiać przelotne opady deszczu.

Temperatura. Dziś termometry pokażą ponad 20 stopni jedynie na Podkarpaciu

Dziś najwyższa temperatura zapowiadana jest w województwie podkarpackim, gdzie będzie około 21 stopni. Kolejnymi cieplejszymi regionami będzie Lublin, z temperaturą na poziomie 19 stopni oraz Kraków, gdzie zapowiadanych jest 18 stopni. Najzimniej będzie na północy kraju - w Zielonej Górze, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku i Olsztynie ma być około 13 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w Białymstoku i Wrocławiu. W pozostałych regionach od 16 do 18 stopni. W nocy temperatura spadnie do 4-8 stopni.

Pogoda na dziś - środa 2 października.Pogoda na dziś - środa 2 października. gazeta.pl

Opady. Spore zachmurzenia w całym kraju

W dzień większe rozpogodzenia możliwe jedynie w południowo-wschodniej Polsce oraz pod wieczór na północnym zachodzie kraju. W pozostałych regionach zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Deszcz prognozowany jest w całym kraju, jednak najbardziej intensywne opady przewidywane są w pasie od Dolnego Śląska, przez Opolszczyznę, Śląsk, województw łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem miejscami silniejsze porywy. W nocy w Tatrach może spaść śnieg - przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 15 centymetrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: