Łódzkie: wiatr przewrócił ciężarówkę. Utrudnienia na A1. Autostrada zablokowana

Autostrada A1 w stronę Katowic pozostaje nieprzejezdna. W województwie łódzkim około godz. 17.00 wiatr przewrócił ciężarówkę, która zablokowała przejazd. Nikt nie został poszkodowany, trwa uprzątanie przewróconego auta oraz ładunku. Utrudnienia mają potrwać do wieczora. Policjanci kierują ruch na drogę krajową nr 91, ale tam również miała miejsce kolizja.

Silny wiatr przewrócił ciężarówkę i skutecznie zablokował dwa pasy autostrady w kierunku Katowic. Do zdarzenia doszło na 337. kilometrze autostrady A1 na wysokości miejscowości Dąbrówka w powiecie piotrkowskim.

Wiatr przewrócił ciężarówkę na A1

Auto przewróciło się  między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Tuszyn (Łódzkie) - jak poinformowała asp. Ilona Sidorko z piotrkowskiej policji, cytowana przez Radio ZET.

- Nikt nie został poszkodowany, ale zablokowane są dwa pasy ruchu w stronę Katowic. Policjanci kierują ruch na drogę krajową nr 91, ale tam też należy spodziewać się korków z powodu kolizji na tej trasie - powiedziała funkcjonariuszka. Utrudnienia będą trwały około trzech godzin - stwierdziła po wypadku policja. Należy się zatem spodziewać, że niedługo ruch w stronę Katowic powinien zostać wznowiony.

Dzień kolizji

Na drodze krajowej nr 91 koło miejscowości Karlin zderzyły się w poniedziałek dwa auta osobowe. Ruch odbywa się tylko jednym pasem.

Więcej o: