Pędził 239 km/h drogą S7. Policji tłumaczył, że "lubi tak jeździć". Za swoją brawurę zapłaci 500 zł

Policjanci z nidzickiej drogówki zatrzymali 22-latka, który pędził w kierunku Mławy 239 km/h. Młody kierowca przekroczył ograniczenie prędkości o prawie 120 km/h. - Twierdził, że lubi tak jeździć. Okazało się, że to jego pierwsze wykroczenie - poinformował asp. Piotr Szczepkowski.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W miniony czwartek około godziny 20 policjanci z nidzickiej drogówki podczas pełnienia służby w samochodzie wyposażonym w wideorejestrator zauważyli na drodze S7 samochód pędzący w kierunku Mławy. Na wysokości miejscowości Pawliki funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Po odczytaniu zapisów z wideorejestratora okazało się, że 22-letni kierowca przekroczył obowiązujące ograniczenie prędkości o 119 km/h - czytamy w oświadczeniu komendy powiatowej policji w Nidzicy.

22-latek twierdził, że lubi tak jeździć. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych bazach danych okazało się, że wcześniej nie był notowany za zbyt szybką jazdę. To jego pierwsze tego typu wykroczenie

- poinformował asp. Piotr Szczepkowski w rozmowie z Gazeta.pl

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 119 km/h kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

W 2018 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego doszło do ponad 1200 wypadków drogowych, w wyniku których 140 osób zginęło, a ponad 1500 doznało obrażeń. Spośród wszystkich wypadków do prawie 400 doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu przez kierującego.

Więcej o:
Komentarze (136)
Pędził 239 km/h drogą S7. Policji tłumaczył, że "lubi tak jeździć". Za swoją brawurę zapłaci 500 zł
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 37 razy 27

  Q..wa przecież to jest sprawa do sądu. Jaki mandat? Do tego nasze rządzące miernoty ciągle nie potrafią podnieść stawek mandatów i dodatkowo powiązać z zarobkami żeby ludzie bali się łamać prawo i żeby się po prostu nie opłacało.

 • yaspiman

  Oceniono 25 razy 23

  tak niski mandat ośmiesza system prawny, oraz rozzuchwala bandytów. bo ten który "lubi tak jeździć" to zwykły bandyta i powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.

 • kingsizemax

  Oceniono 23 razy 17

  Został po raz pierwszy złapany, a nie jego pierwsze wykroczenie- skoro lubi to jeździ tak cały czas jeździ- to po pierwsze, a po drugie to powinien mieć zabrane prawo jazdy, dostać z rok odsiadki i mandat z 10 tysięcy.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 17 razy 13

  PiS nie zmieni przepisów aby karać zdecydowanie mocniej bandziorów drogowych. Dlaczego ? Bo ich działacze sami często przekraczają przepisy

 • srv14

  Oceniono 10 razy 10

  Czy ktoś w końcu w tym dzikim kraju wezmie sie za zmainę przepisów o ruchu drogowym na duzo bardziej rygorystyczne aby takich debili jak ten gó...arz móc ukarac duzo bardziej rygorystycznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX