Podsiadło przerwał koncert, by zaapelować ws. klimatu. Tymczasem Gowin, minister nauki, znowu o "podzielonych zdaniach"

Dawid Podsiadło przerwał koncert na PGE Narodowym, tylko po to by wystosować apel do fanów, aby zainteresowali się ochroną planety i zmianami klimatycznymi. Stadion opustoszał, a w niedzielę w eter poszedł już inny przekaz w sprawie zmian klimatu, tym razem od samego ministra nauki Jarosława Gowina. - Kontrowersje - także w środowisku naukowców - dotyczą roli człowieka w globalnym ociepleniu - uważa wicepremier.
Zobacz wideo

Aktywność Grety Thunberg, doniesienia o topniejącym lodowcu na Mont Blanc, kolejne alerty naukowców - to tylko ostatnie wydarzenia wokół ochrony Ziemi i przeciwdziałania zmianom klimatu. Nawet w sobotę na PGE Narodowym, Dawid Podsiadło, który występował na koncercie wraz z raperem Taco Hemingway'em, znalazł chwilę, by zaapelować do fanów o to, by podejmowali starania na rzecz naszej planety.

"Ludzi jest bardzo dużo i możemy zrobić bardzo wiele"

Podsiadło przerwał na chwilę występ, na który przyszło ponad 70 tys. osób, by zwrócić do fanów:

Zmiany klimatyczne  są bezpośrednim wynikiem naszych działań, naszego przemysłu, nadprodukcji i tak naprawdę jest to ostatni moment, żeby to spowolnić i być może jakoś zatrzymać, choć niektórych zmian nie cofniemy i nie przywrócimy do życia niektórych gatunków zwierząt.

Muzyk poprosił swoich fanów o to, aby sami szukali informacji na temat zmian klimatycznych. "Mamy teraz łatwy dostęp do wielu artykułów, do prac naukowych od ludzi, którzy się tym zajmują przez całe życie" - podkreślił muzyk.

Oglądanie kotków jest mega słodkie i to jest super, ale warto korzystać z internetu również po to, żeby się czegoś dowiedzieć i wykorzystać tę wiedzę do tego, żeby zaangażować się w jakieś działania.

- zachęcał swoich fanów Dawid Podsiadło, a na koniec zaapelował:

Ludzi jest bardzo dużo i możemy zrobić bardzo wiele. Nasza aktywność może mieć ogromne przełożenie na to, co wydarzy się w przyszłości. To może być "być albo nie być" naszych wnuków i prawnuków.

Zmiany klimatu i opinia Gowina. "Zdania wśród naukowców podzielone"

O ironio dzień po takim apelu młodego wokalisty, głos w sprawie zmian klimatu zabrał wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, który opublikowała m.in. Interia,  stwierdził, że jego zdaniem największym zagrożeniem XXI w. jest "wędrówka ludów". Pytany, o to, że w ostatnim czasie jako takie zagrożenie najczęściej wskazywane są zmiany klimatu, odpowiedział:

To, że znaleźliśmy się w fazie globalnego ocieplenia - widać gołym okiem. Natomiast kontrowersje - także w środowisku naukowców - dotyczą roli człowieka w globalnym ociepleniu. Tu zdania, także wśród naukowców, są bardziej podzielone.

Tymczasem jeszcze w lipcu tego roku Polska Akademia Nauk postanowiła zabrać zdecydowane stanowisko ws. zmian klimatu, w którym padało wprost:

Emisja gazów cieplarnianych powstałych w wyniku działalności człowieka jest głównym czynnikiem wywołującym zmiany klimatu.

Dla innych powątpiewających, a także dla wicepremiera Gowina, proponujemy te dwa teksty, które szybko rozjaśnią sprawę:

Więcej o:
Komentarze (256)
Dawid Podsiadło przerwał koncert, by zaapelować ws. ochrony klimatu. Tymczasem minister nauki twierdzi, że zdania są podzielone
Zaloguj się
 • entropianacodzien

  Oceniono 49 razy 25

  Kompromitująca wypowiedz "ministra nauki" nie ogarniam takiej płytkości myślenia o własnym tyłku i wciąż nazywania się "człowiekiem nauki"

 • swru

  Oceniono 33 razy 23

  Gowin już tak przesiąkł debilizmem pisiorów że zaczyna opowiadać dyrdymały może dobre dla toruńskiego guru ,ale naukę kompromitujące.

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 20

  W tym momencie nawet rozumiem blokadę badań przesiewowych przez PiS. Mogłyby wykryć u pana ministra Gowina jakąś nową jednostkę chorobową.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 24 razy 16

  "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne - oświadczył w grudniu 2015 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński z trybuny sejmowej. Z biegiem lat, z biegiem dni oczywisty lapsus językowy szefa partii rządzącej okazuje się czystej krwi proroctwem."

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 25 razy 15

  Minister nauki jest teologiem. Jest to dziedzina traktowana przezeń na równi z klimatologią. To czego oczekujecie?

 • andrew1507

  Oceniono 27 razy 13

  oj zabolało, bardzo zabolało wezwanie Pana Podsiadły,
  pis sie przestraszył i uwolniłstada trolli niczym stada u-bootów,
  nic wam nic już nie pomoże pisiory, V kolumno Kremala, papa 13.X

 • kisssmyass

  Oceniono 15 razy 11

  ministrant G ówno jak zwykle w ogonie, udaje że zadowoli wszystkich. Byleby na niego głosować.

 • andrew1507

  Oceniono 21 razy 11

  Republika Banaśiowa śmieje (rży) się Wam w zdradzieckie mordy droga młodzieży..
  pis to nie jest partia to jest Wasz okupant,
  uwalcie to w wyborach w piękny poranek 13.X....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX