Lubin. Bójka 15-latek przed szkołą. Tłum gapiów je dopingował. "Dawaj Kamila!"

Dwie 15-latki pobiły się na ulicy w pobliżu Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie (woj. dolnośląskie). Jedna z nich w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala. Całej sytuacji przyglądała się grupa gapiów. Niektórzy śmiali się i dopingowali uczestniczki bójki.
Zobacz wideo

Jak informuje portal lubin.pl, do zdarzenia doszło w piątek przed południem. Dwie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie miały pokłócić się na szkolnym korytarzu, a następnie "umówiły się na przerwie".

Szkolny konflikt przeniósł się tuż za teren placówki, gdzie między nastolatkami doszło do regularnej bójki. Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak jedna z dziewczyn wyzywa swoją koleżankę i okłada ją pięściami po twarzy. "Przeproś, szmato, bo cię zabiję. Ty ku**o" - słyszymy.

Bójka uczennic w Lubinie. Tłum gapiów nie reagował

Całej sytuacji przyglądała się grupa i kolegów i koleżanek ze szkoły, którzy nie kryli swojego rozbawienia. Nikt nie zareagował, a niektórzy nawet dopingowali uczestniczki bójki. "Dawaj Kamila!", "Ale zawody" - możemy usłyszeć na nagraniu. Ostatecznie nastolatki zostały rozdzielone przez nauczyciela.

Jedna z tych młodych kobiet z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Trwają ustalenia, w jakich okolicznościach doszło do tego incydentu i jaki był jego powód. Całość materiału zostanie przekazana do sądu rodzinnego

- powiedziała Sylwia Serafin z lubińskiej policji w rozmowie z serwisem miedziowe.pl.

Więcej o: