"Oblężenie" Żabki w Radomiu. Uczniowie zorganizowali manifestację. Poszło o hot dogi

"Hot dogi", "demokracja" - takie hasła skandowano przed jedną z radomskich Żabek. "Szturm na Żabkę" zorganizowali uczniowie, którzy gromadnie stawili się przed sklepem.
Zobacz wideo

Do nietypowej manifestacji doszło w piątek w Radomiu. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych postanowili dokonać "szturmu na Żabkę" i zaprotestować przeciwko problemom z hot dogami. W internecie pojawiła się wersja, że uczniowie byli niezadowoleni z faktu, że lokalna Żabka dysponuje zbyt małą liczbą bułek z parówką, a hot dogów nie starcza dla wszystkich zainteresowanych. Możliwe jednak, że był to nietypowy happening, a uczniowie z Radomia chcieli powtórzyć wyczyn kolegów z Zielonej Góry, którzy kilka tygodni temu zorganizowali "protest" w jednym z dyskontów spożywczych po tym, jak ktoś poskarżył się, że na przerwach generują kolejki.

Radom. Tłum uczniów protestował pod Żabką

Uczniowie z Radomia zebrali się tłumnie (jak podało "Echo Dnia" było ich nawet kilkuset) przed sklepem przy ul. Limanowskiego i głośno domagali się zmian. Skandowali m.in. "hot dogi" i "demokracja", co widać na nagraniach. Nieznany pozostaje jednak los realizacji postulatów uczniów z ZST.

 

Wygląda na to, że akcja z Radomia nie będzie jedyna w swoim rodzaju w Polsce. Na Facebooku można znaleźć już podobne wydarzenie zaplanowane w Poznaniu. "Szturm na Żabkę" ma odbyć się tam o 15.25 w poniedziałek.

 
Więcej o: